bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 4 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 1667

[WIDEO] Samochód na słońcu - śmiertelna pułapka! Zobacz jak szybko nagrzewa się wnętrze

Zostawiasz swoje dziecko lub zwierzaka w samochodzie? Wychodzisz tylko na 15 minut do sklepu? To krótko czy długo? Będziesz miał(a) do czego wracać?Autor filmu: Bielskie Drogi

15 minut to wystarczający czas, by pozostawione w rozgrzanym samochodzie dziecko czy psiak, powoli konało w potwornych męczarniach. By przegrzać organizm, czyli doprowadzić do Hipertermii (stan podwyższonej temperatury ciała spowodowany czynnikami zewnętrznymi) wystarczy kwadrans w zamkniętym na słońcu pojeździe. Dłuższe przebywanie w takiej temperaturze, może doprowadzić do śmierci.

Dziś popołudniu postanowiliśmy zrobić krótki test. Do mocno schłodzonego klimatyzacją samochodu włożyliśmy termometr i wyłączyliśmy silnik. Wszystkie szyby zostały szczelnie zamknięte. Jak szybko nagrzewa się pozostawiony na słońcu pojazd? - Zobaczcie sami na tym krótkim amatorskim filmie.

W ciągu pierwszych trzech minut, temperatura wzrosła z 17'C do ponad 50'C. Później było tylko gorzej...

Niebezpiecznie jest także w pojeździe postawionym w cieniu. Szczegóły na stronie Serwis Zdrowie.

Pomiar wykonany na wysokości głowy kierowcy w samochodzie wyposażonym w tzw. dach panoramiczny i skórzaną tapicerkę. Po godzinach temperatura osiągnęła 69,9'C. Pojazd pozostawiony na pełnym słońcu, przy temperaturze powietrza oscylującej w granicach 32'C

Samochód na słońcu - śmiertelna pułapka


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.