Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

Tour de Pologne w Bielsku-Białej - utrudnienia na ulicach miasta

7 sierpnia ulicami Bielska-Białej przejadą uczestnicy III etapu 77. Tour de Pologne. Tego dnia kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Etap rozpocznie się w Wadowicach, a meta wyścigu zostanie zorganizowana na wysokości terenów ZIAD przy al. Armii Krajowej.

W tym dniu nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego dróg będących trasą wyścigu, będzie również obowiązywał zakaz postoju samochodów w ciągu ulic: Władysława Orkana, Ludwika Waryńskiego, Jana Sobieskiego. Przejazd kolarzy na terenie Bielska-Białej w ramach wyścigu przewiduje się w godzinach 14:20 - 16:30.

Uwaga! Nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na następujących odcinkach al. Armii Krajowej:

  • od godziny 5:00 - 20:00 na odcinku od ronda (przy ul. Gościnnej) do ronda (przy ul. Karbowej).
  • od godziny 5:30 - 6:30 odcinek od skrzyżowania z ul. św. Andrzeja Boboli do ul. Gościnnej;
  • Ponadto ulice: Gościnna, Karbowa, Kolista (od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej) będą zamknięte dla ruchu pojazdów pomiędzy godzinami 11:30 - 17:00.

Policja oraz służby organizatora, w celu zapewniania bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy. Podany czas utrudnień ze względu na specyfikę imprezy (dynamicznie przemieszczający się peleton) może ulec zmianie. Całkowite zamknięcie trasy przejazdu (poprzeczne oraz podłużne w stronę kolumny kolarskiej) nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Policja zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia ruchu z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa uczestników Tour de Pologne.

Wprowadzone zostaną liczne zmiany w zakresie funkcjonowania komunikacji publicznej:

  • zmianie ulegną trasy przejazdu linii, których trasa pokrywa się z przejazdem wyścigu kolarskiego;
  • część linii zostanie skrócona do pętli, na których istnieje możliwość zawrócenia;
  • autobusy obsługujące linie komunikacyjne krzyżujące się z trasą wyścigu będą kursowały bez zmian do momentu całkowitego zamknięcia dróg przez Policję lub zostaną skierowane na trasy alternatywne.

W momencie zatrzymania autobusów, dopuszcza się ich opuszczenie przez pasażerów lub kontynuację jazdy.

O zmianach w kursowaniu autobusów w związku z Tour de Pologne można dokładnie przecztytać na stronie MZK w Bielsku-Białej. 

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Tour de Pologne
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Materiały organizatora
 
 

Materiały partnerów

11 sie 2020
Jeżeli mielibyśmy wskazać najważniejsze elementy podwozia, z pewnością wymienilibyśmy wśród nich amortyzatory. Są to części, które odpowiadają nie tylko za zwiększenie komfortu jazdy, ale również bezpieczeństwa. Warto, zatem posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat tych podzespołów. Dzięki...
29 lip 2020
Opony to właściwie nasz najważniejszy system bezpieczeństwa. To jedyny punkt styku samochodu z asfaltem. Wybierając opony wyższej klasy możemy więc znacznie poprawić właściwości jezdne samochodu - ale są też inne sposoby.Od opon oczekujemy jak najlepszych właściwości w określonym przez nas budżecie...
23 lip 2020
Standardowa umowa komunikacyjnego ubezpieczenia OC zapewnia ochronę ubezpieczeniową przez 12 miesięcy. W pewnych przypadkach możliwe jest skorzystanie z krótkoterminowego OC, które obowiązuje przez krótszy czas. Co warto o nim wiedzieć, na jak długo zawierana jest umowa i ile kosztuje taka ochrona...

Partnerzy medialni