Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[ZDJĘCIA] Trzy niesprawne autokary miały zawieźć dzieci na wycieczkę. Policjanci zakazali dalszej jazdy.

Grupa ponad 100 uczniów jednej z bielskich szkół, miała dziś opóźniony wyjazd na wycieczkę szkolną. Trzy pojazdy podstawione przez przewoźnika, okazały się niezdatne do jazdy. Przewoźnik odmówił kontynuacji zlecenia i zostawił organizatorów "na lodzie". 

Tuż po godzinie 5:00 na dolnej płycie dworca PKS w Bielsku-Białej pojawiły się dwa autokary i bus. Jak udało nam się dowiedzieć, organizatorzy wycieczki, kilka dni wcześniej zgłosili kontrolę pojazdów. Zgodnie z umową na miejscu pojawili się funkcjonariusze bielskiej drogówki, którzy ujawnili szereg uchybień. W jednym z autokarów ujawniono niesprawny układ hamulcowy (całkowicie rozszczelniony z dużym wyciekiem powietrza). Drugi autokar miał niesprawne oświetlenie, oraz awarię układu spryskiwaczy. Trzeci pojazd miał niesprawne oświetlenie oraz usterki w układzie elektrycznym. Wszystkie trzy pojazdy należące do jednego przewoźnika zostały wycofane z ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne. Przewoźnik odmówił kontynuacji zlecenia i podstawienia transportu zastępczego, po czym wyłączył swój telefon.

Tuż po godzinie 8:00 udało się nam skontaktować z właścicielem firmy transportowej z Zabłocia (pow. cieszyński). Mężczyzna odmówił komentarza w tej sprawie. Jak udało nam się dowiedzieć, organizator wycieczki rozważa wyciągnięcie konsekwencji prawnych od przewoźnika i zwrotu dodatkowo poniesionych kosztów związanych z podstawianiem niesprawnych autokarów i koniecznością organizowania transportu zastępczego.

Organizatorzy wycieczki na własną rękę zorganizowali inną firmę transportową. Kontrola przeprowadzona na terenie pow. żywieckiego, nie wykazała żadnych uchybień. Dzieci z ponad godzinnym opóźnieniem odjechały na wiosenny wypoczynek.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, na pisemny wniosek organizatora przejazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli stanu technicznego autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy. O tym jak zgłaszać kontrole, można się dowiedzieć tutaj.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

11 sie 2020
Jeżeli mielibyśmy wskazać najważniejsze elementy podwozia, z pewnością wymienilibyśmy wśród nich amortyzatory. Są to części, które odpowiadają nie tylko za zwiększenie komfortu jazdy, ale również bezpieczeństwa. Warto, zatem posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat tych podzespołów. Dzięki...
29 lip 2020
Opony to właściwie nasz najważniejszy system bezpieczeństwa. To jedyny punkt styku samochodu z asfaltem. Wybierając opony wyższej klasy możemy więc znacznie poprawić właściwości jezdne samochodu - ale są też inne sposoby.Od opon oczekujemy jak najlepszych właściwości w określonym przez nas budżecie...
23 lip 2020
Standardowa umowa komunikacyjnego ubezpieczenia OC zapewnia ochronę ubezpieczeniową przez 12 miesięcy. W pewnych przypadkach możliwe jest skorzystanie z krótkoterminowego OC, które obowiązuje przez krótszy czas. Co warto o nim wiedzieć, na jak długo zawierana jest umowa i ile kosztuje taka ochrona...

Partnerzy medialni