Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[ZDJĘCIA] Trzy niesprawne autokary miały zawieźć dzieci na wycieczkę. Policjanci zakazali dalszej jazdy.

Grupa ponad 100 uczniów jednej z bielskich szkół, miała dziś opóźniony wyjazd na wycieczkę szkolną. Trzy pojazdy podstawione przez przewoźnika, okazały się niezdatne do jazdy. Przewoźnik odmówił kontynuacji zlecenia i zostawił organizatorów "na lodzie". 

Tuż po godzinie 5:00 na dolnej płycie dworca PKS w Bielsku-Białej pojawiły się dwa autokary i bus. Jak udało nam się dowiedzieć, organizatorzy wycieczki, kilka dni wcześniej zgłosili kontrolę pojazdów. Zgodnie z umową na miejscu pojawili się funkcjonariusze bielskiej drogówki, którzy ujawnili szereg uchybień. W jednym z autokarów ujawniono niesprawny układ hamulcowy (całkowicie rozszczelniony z dużym wyciekiem powietrza). Drugi autokar miał niesprawne oświetlenie, oraz awarię układu spryskiwaczy. Trzeci pojazd miał niesprawne oświetlenie oraz usterki w układzie elektrycznym. Wszystkie trzy pojazdy należące do jednego przewoźnika zostały wycofane z ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne. Przewoźnik odmówił kontynuacji zlecenia i podstawienia transportu zastępczego, po czym wyłączył swój telefon.

Tuż po godzinie 8:00 udało się nam skontaktować z właścicielem firmy transportowej z Zabłocia (pow. cieszyński). Mężczyzna odmówił komentarza w tej sprawie. Jak udało nam się dowiedzieć, organizator wycieczki rozważa wyciągnięcie konsekwencji prawnych od przewoźnika i zwrotu dodatkowo poniesionych kosztów związanych z podstawianiem niesprawnych autokarów i koniecznością organizowania transportu zastępczego.

Organizatorzy wycieczki na własną rękę zorganizowali inną firmę transportową. Kontrola przeprowadzona na terenie pow. żywieckiego, nie wykazała żadnych uchybień. Dzieci z ponad godzinnym opóźnieniem odjechały na wiosenny wypoczynek.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, na pisemny wniosek organizatora przejazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli stanu technicznego autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy. O tym jak zgłaszać kontrole, można się dowiedzieć tutaj.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

01 kwi 2020
Rosnąca popularność opon całorocznychJak podawały w zeszłym roku Polskie Składy Oponiarskie, udział tego typu ogumienia w całości rynku oponiarskiego w naszym kraju wynosił 7%. Nie jest to może bardzo duża wartość, jednak według Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, dynamika wzrostu tego...
27 Mar 2020
Czym jest flota samochodowa?Flota pojazdów samochodowych to mechanizm mający istotne znaczenie dla funkcjonowania poszczególnych firm, ponieważ odpowiedzialna jest za sukcesywne transportowanie towarów między poszczególnymi punktami. Chętnych na jej wdrożenie przedsiębiorców jest coraz więcej,...

Partnerzy medialni