Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078Tylko SMS/MMS

[ZDJĘCIA, WIDEO] "Łańcuch Bezpieczeństwa" na bielskich drogach. Sukces profilaktycznej akcji. Udało się zatrzymać pijanego kierowcę!

W piątek, 8 czerwca punktualnie o godzinie 11:00 wystartowała profilaktyczna akcja "Łańcuch Bezpieczeństwa", która ma na celu propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Akcja pokazująca, że nie ma społecznego przyzwolenia dla kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Prowizoryczny łańcuch utworzony przez uczniów, ma tutaj charakter symboliczny.

Policjanci z bielskiej drogówki kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Piastowską. W tym samym czasie uczniowie bielskich szkół średnich rozdawali kierowcom ulotki z materiałami profilaktycznymi.

Już po piętnastu minutach akcji zatrzymano kierowcę Renault Clio, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Wynik badania trzeźwości to 0,71mg/L czyli około półtora promila. Policjanci nie mogli zatrzymać 55-latkowi prawo jazdy, ponieważ zostały mu zatrzymane wcześniej z tego samego powodu. Co ciekawe w tej sytuacji, pasażer Renault był trzeźwy i posiadał stosowne uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni