bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 22 lutego 2019
  • wyświetleń: 3937

Koniec z parkowaniem przed Katedrą p.w. św. Mikołaja w Bielsku-Białej!

W drugiej połowie lutego br., zostały zlikwidowane miejsca postojowe na parkingu - bezpośrednio przed budynkiem Katedry p.w. św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

Likwidacja 21 miejsc postojowych na placu przed bielską Katedrą podyktowana jest faktem potrzeby ochrony przeciwpożarowej obiektu (nieograniczony dojazd oraz możliwość operacyjna dla pojazdów pożarniczych), jak również zwiększenia bezpieczeństwa ruchu pieszego.

Wprowadzenie przedmiotowych zmian wynika także z zamiaru podniesienia estetyki przestrzeni publicznej - staromiejskiego obszaru lokacyjnego Bielska, jak również wyeksponowania walorów zlokalizowanych na nim zabytków oraz rewitalizowanych kamienic. Podjęte działania wpisują się w realizację założeń oraz kierunków określonych w "Gminnym Programie Opieki nad Zabytkami dla Gminy Bielsko-Biała na lata 2018-2021".

W związku z powyższym zostala wprowadzona nowa organizacja ruchu, polegająca na:

  • zlikwidowaniu znaków D-18 z tabliczkami na placu centralnym,


  • przeniesieniu na wlot placu znaków D-40 oraz D-41,


  • dołożeniu znaku D-41 (pod znak B-36 z tabliczką o treści "Nie dotyczy zaopatrzenia w godz. 18:00-10:00") na ul. Schodowej,


  • zastąpieniu znaku B-36 - znakiem D-18 z tabliczką o treści "Tylko dla pojazdów nowożeńców i karawanu".


Likwidowane miejsca postojowe przed bielską Katedrą są bilansowane poprzez udostępnienie placu postojowego w rejonie ul. Cieszyńskiej i ul. Mikołaja Kopernika. Utwardzony plac postojowy przy Studiu Filmów Rysunkowych powstał na terenie przeznaczonym pod docelową budowę parkingu kubaturowego. Dokonano stosownej rozbiórki obiektów oraz niwelację terenu.

Koniec z parkowaniem przed Katedrą p
fot. MZD Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.