bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 kwietnia 2019
  • 3 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 4466

[FOTO] Czołowe zderzenie w Mazańcowicach. Sprawca pijany!

We wtorek, 2 kwietnia około godziny 20:30 na ulicy Starobielskiej w Mazańcowicach doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Na prostym odcinku drogi czołowo zderzyły się dwa pojazdy: Volkswagen Golf i Dacia Duster. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Dwie osoby odniosły obrażenia ciała.

Ze wstępnych i na tę chwilę nieoficjalnych informacji wynika, że do wypadku doprowadził kierowca Dacii, który wykonywał manewr wyprzedzania rowerzysty. Najprawdopodobniej źle ocenił odległość zbliżającego się z przeciwka Volkswagena i doprowadził do czołowego zderzenia z tym pojazdem.

Zarówno kierowca Dacii jak i kierująca Volkswagenem odnieśli obrażenia ciała i zostali hospitalizowani. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z bielskiej drogówki.

W czasie akcji ratunkowej w tym samym miejscu doszło do nietypowej sytuacji. Jadący ulicą Starobielską rowerzysta wjechał na teren prowadzonych działań. Cyklista nie zauważył aluminiowej skrzyni z sorbentem i wjechał w nią. Ta przesunęła się i trąciła męża pokrzywdzonej kobiety, który przewrócił się i upadł na twarz. Szczęśliwie nikt poważnie nie ucierpiał. Na miejsce został wezwany kolejny patrol policji do obsługi tego zdarzenia.

Ulica Starobielska była zablokowana przez ponad 2 godziny. Uszkodzone pojazdy zostały odholowane przez pomoc drogową.

AKTUALIZACJA (3.04.2019)- Policja potwierdza, że kierujący Dacią jest sprawcą zdarzenia. 54-letni mężczyzna był pijany. Wynik badania trzeźwości to 2 promile. Pod wpływem alkoholu znajdował się także rowerzysta, który wjechał w aluminiową skrzynię należącą do strażaków. Jednak dokładny wynik badania jego stanu trzeźwości nie jest znany. Oba zdarzenia finalnie zakwalifikowano jako kolizje drogowe (obrażenia ciała uczestników poniżej dni siedmiu).

Czołowe zderzenie w Mazańcowicach · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.