bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 26 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1778

[FOTO] Potrącenie rowerzysty na ulicy Długiej

W piątek, 26 kwietnia około godziny 9:00 na ul. Długiej w Bielsku-Białej doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci z bielskiej drogówki. Ze wstępnych informacji wynika, że zarówno rowerzysta jak i kierowca samochodu poruszali się ulicą Długą w stronę ulicy Boboli. Rowerzysta skręcał w lewo i dojechał do lewej krawędzi jezdni. Jadący za nim taksówkarz i pojazd nauki jazdy zmniejszyli prędkość żeby umożliwić rowerzyście bezpieczny manewr. Jadący jako trzeci kierowcy Hondy CR-V postanowił wyprzedzić zbyt wolno jadące pojazdy, być może nie zdając sobie sprawy z tego, że przed nimi porusza się rowerzysta. W momencie, gdy rowerzysta skręcał w lewo doszło do potrącenia.

Szczęśliwie prędkość nie była była zbyt duża. Starszy mężczyzna upadł na ziemię i mocno się potłukł. Był przytomny i komunikatywny. Trafił pod opiekę ratowników medycznych i strażaków, którzy jako pierwsi zjawili się na miejscu zdarzenia.

Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 10:30.

Potrącenie rowerzysty na ulicy Długiej · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.