bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 23 września 2019
  • wyświetleń: 5956

[FOTO] Sroga kraksa na węźle Mikuszowice. Samochód zrobił obrót w powietrzu!

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę, 21 września około godziny 12:30 na S-1 w Bielsku-Białej. Na wysokości węzła Mikuszowice, na jezdni w stronę Żywca zderzyły się łącznie trzy samochody osobowe. Zaczęło się dość niewinnie, a mogło skończyć się tragicznie.

Do pierwszej i zupełnie niegroźnej kolizji doszło pomiędzy samochodami BMW i Volvo. Kierowca BMW podczas zmiany pasa ruchu "przykleił się do boku" Volvo. Uczestnicy zatrzymali się na lewym pasie ruchu, Nie był to najlepszy pomysł o czym bardzo szybko się przekonali.

Po niespełna minucie w tył Volvo wjechało Suzuki Jimny. Siła uderzenia była bardzo duża. Z relacji świadka wynika, że mały terenowy samochód wzbił się w powietrze na wysokość kilku metrów i zrobił obrót przez prawy bok lądując na kołach, a następnie kilkukrotnie uderzył w bariery energochłonne.

O dziwo nikt nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi, a policjanci nałożyli dwa mandaty karne (na kierowcę BMW i na kierowcę Suzuki). Droga była zablokowana przez blisko godzinę, a przez kolejnych kilkadziesiąt minut, ruch odbywał się jednym pasem ruchu.

Sroga kraksa na węźle Mikuszowice · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.