bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 18 października 2019
  • wyświetleń: 6813

[FOTO] Kraksa z udziałem motocyklistki w Landeku. Sprawca nie powinien już jeździć samochodem...

Do zdarzenia doszło w czwartek, 17 października około godziny 8:15 w miejscowości Landek przy ulicy Strumieńskiej. Na skrzyżowaniu z drogą do Iłownicy (brak nazwy własnej), doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Reklama

Z ustaleń policjantów wynika, że zawinił 87-letni mężczyzna prowadzący pojazd marki Microcar. Mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa 18-letniej kobiecie na motocyklu marki Honda, która poruszała się od strony Chybia w stronę Jasienicy.

Młoda motocyklistka doznała urazu nogi i trafiła do szpitala. Dokładne badania wykazały, że jej obrażenia nie są poważne i zdarzenie można zakwalifikować jako kolizję. Policjanci nie nałożyli jednak mandatu na kierowcę samochodu. Okazało się bowiem, że 87-latek nie powinien już prowadzić żadnych pojazdów mechanicznych. Zdecydował się na jazdę mimo tego, że cofnięto mu już wcześniej uprawnienia w związku ze stanem zdrowia. O karze będzie decydować sąd.

Kraksa z udziałem motocyklistki w Landeku · fot. nadesłane przez czytelnika / Mateusz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.