bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 18 października 2019
  • wyświetleń: 3980

[FOTO] Solidna kraksa o poranku. Sprawcę oślepiło słońce

W piątek, 18 października około godziny 8:30 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym przy ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Na wysokości posesji 418 zderzyły się dwa samochody. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba jest zakleszczona we wraku. Interweniowały dwa zastępy z JRG-1 w Bielsku-Białej i jednostka OSP Hałcnów.

Sprawa nie była tak poważna jak początkowo sądzono. Do szpitala z podejrzeniem ogólnych potłuczeń ciała przewieziono kierowcę Mazdy. Sprawcą zdarzenia okazał się kierowca dostawczego Renault, który oślepiony słońcem najechał na tył stojącego pojazdu. Kierowca Mazdy stał na drodze z włączonym lewym kierunkowskazem, ponieważ oczekiwał na możliwość skrętu w lewo. Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego. O dokładnej kwalifikacji zdarzenia będzie można mówić po badaniach szpitalnych.

Około godziny 9:00 doszło do pożaru samochodu osobowego przy Bazylice w Hałcnowie. Na pożar najechał przypadkowy patrol prewencji. Policjanci przez radiostację poprosili dyżurnego o przysłanie straży pożarnej. Funkcjonariusze drogówki, którzy obsługiwali zderzenie Renault i Mazdy usłyszeli rozmowę kolegów i powiadomili strażaków zabezpieczających miejsce wypadku o tym co się dzieje. Na pomoc ruszyli druhowie OSP Hałcnów, którzy zdążyli w samą porę i ugasili pożar komory silnika w Fiacie Scudo.

Szczegółowo sprawę pożaru opisujemy w artykule: Samochód 31-latki zapalił się podczas jazdy. Uratowali ją policjanci.

Solidna kraksa o poranku · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.