bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 23 października 2019
  • wyświetleń: 3577

[FOTO] Potrącenie 12-latki pod szkołą w Bestwinie

W środę, 23 października około godziny 15:00 w Bestwinie przy ulicy Szkolnej miało miejsce potrącenie 12-letniej dziewczynki przez samochód osobowy. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że grupka dzieci stała przed przejściem dla pieszych. Kobieta kierująca Fordem nie zatrzymała się przed przejściem i kontynuowała jazdę. W pewnym momencie 12-latka wyszła na jezdnię wprost pod koła samochodu. Doszło do potrącenia. Dziewczynka trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak tłumaczą policjanci, mamy tutaj styczność z tzw. wtargnięciem pieszego na przejście dla pieszych. To nie oznacza wcale, że w tym przypadku winne będzie dziecko. Przejście dla pieszych jest oznaczone znakiem T-27 (tzw. "Agatka"). Znaki te nie są stawiane dla ozdoby czy urozmaicenia krajobrazu. "Agatki" mają dać wyraźny sygnał kierującemu, że zbliża się do przejścia, gdzie drogę często przekraczają dzieci. Decyzję o tym kto i w jakim stopniu ponosi winę za to zdarzenie będzie rozstrzygał sąd.

Potrącenie 12-latki pod szkołą w Bestwinie
fot. nadesłane przez czytelniczkę / Iza


Potrącenie 12-latki pod szkołą w Bestwinie
fot. nadesłane przez czytelniczkę / Iza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.