bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 23 października 2019
  • wyświetleń: 3473

[FOTO] Potrącenie 12-latki pod szkołą w Bestwinie

W środę, 23 października około godziny 15:00 w Bestwinie przy ulicy Szkolnej miało miejsce potrącenie 12-letniej dziewczynki przez samochód osobowy. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Reklama

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że grupka dzieci stała przed przejściem dla pieszych. Kobieta kierująca Fordem nie zatrzymała się przed przejściem i kontynuowała jazdę. W pewnym momencie 12-latka wyszła na jezdnię wprost pod koła samochodu. Doszło do potrącenia. Dziewczynka trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak tłumaczą policjanci, mamy tutaj styczność z tzw. wtargnięciem pieszego na przejście dla pieszych. To nie oznacza wcale, że w tym przypadku winne będzie dziecko. Przejście dla pieszych jest oznaczone znakiem T-27 (tzw. "Agatka"). Znaki te nie są stawiane dla ozdoby czy urozmaicenia krajobrazu. "Agatki" mają dać wyraźny sygnał kierującemu, że zbliża się do przejścia, gdzie drogę często przekraczają dzieci. Decyzję o tym kto i w jakim stopniu ponosi winę za to zdarzenie będzie rozstrzygał sąd.

Potrącenie 12-latki pod szkołą w Bestwinie
fot. nadesłane przez czytelniczkę / Iza


Potrącenie 12-latki pod szkołą w Bestwinie
fot. nadesłane przez czytelniczkę / Iza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.