bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 11 marca 2020
  • wyświetleń: 6333

[FOTO] Wypadek z udziałem ciężarówki na ul. Księdza Brzóski

Do zdarzenia doszło w środę, 11 marca około godziny 12:30 na ulicy Księdza Brzóski w rejonie posesji nr 14 (rejon kościoła w Lipniku). Kierowca samochodu ciężarowego zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Wstępne ustalenia policjantów, którzy pracują na miejscu zdarzenia, wskazują na winę 27-letniego kierowcy. Obywatel Ukrainy poruszał się ulicą Księdza Brzóski od strony Straconki i najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, utracił panowanie nad zestawem. Pojazd wraz z przyczepą wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Pobliski dom na szczęście został nietknięty.

Szofer wyszedł z wraku o własnych siłach. Trafił pod opiekę ratowników medycznych. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Można mówić o bardzo dużym szczęściu, bowiem akurat nikt nie poruszał się chodnikiem w miejscu, gdzie pojazd ciężarowy w sposób niekontrolowany opuścił drogę.

Na miejsce udają się dwa specjalistyczne dźwigi. Nim nastąpi wyciąganie pojazdu na drogę, ładunek musi zostać ręcznie wypakowany pod okiem pracownika urzędu celnego (importowany towar nie został jeszcze oclony). Droga jest zablokowana. Nastąpiły zmiany w kursowaniu autobusów miejskich linii nr 35 i 35S.

Usuwanie skutków kraksy może potrwać do późnego wieczora.

Wypadek z udziałem ciężarówki na ul · fot. Bielskie Drogi

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.