bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 3 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7391

Przepisy antyepidemicznej specustawy nie zmieniły reguł kodeksu drogowego!

Mniejsze natężenie ruchu nie oznacza, że przepisy kodeksu drogowego można traktować wybiórczo. Od tygodnia, praktycznie codziennie, mundurowi zatrzymują prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policja ostrzega, że nie będzie pobłażania dla piratów drogowych, którzy zbyt mocno dociskają pedał gazu. Muszą oni liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni znacznie spadło natężenie ruchu drogowego. Mniej pojazdów wyjeżdża na ulice Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Ruch na ulicach jest mniejszy, przejechać można łatwiej i sprawniej, ponieważ nie trzeba stać w korkach, czekając kilka zmian świateł na możliwość pokonania skrzyżowania. Niestety, część z kierujących mając do dyspozycji prawie puste ulice, zapomina, że przepisy antyepidemicznej specustawy nie zmieniły reguł kodeksu drogowego, a tych należy przestrzegać bezwzględnie.

Od tygodnia policjanci z bielskiej drogówki niemal codziennie zatrzymują prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Kierowcy, którzy zdecydują się zbyt mocno docisnąć pedał gazu, muszą się liczyć z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. Policjant może także, zatrzymując prawo jazdy, zamiast nakładania mandatu karnego skierować wniosek o ukaranie do sądu, a wtedy grzywna może wynieść nawet 5 tys. złotych.

Przepisy antyepidemicznej specustawy nie zmieniły reguł kodeksu drogowego
fot. Bielskie Drogi (archiwum)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.