bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 28 maja 2020
  • wyświetleń: 3418

[FOTO] Zderzenie dwóch pojazdów na S-1 w Pietrzykowicach

Do zdarzenia doszło w środę, 27 maja około godziny 19:45 na drodze ekspresowej S-1 w stronę Żywca. Na 22 kilometrze (wysokość miejscowości Pietrzykowice) samochód osobowy marki Opel Astra, zderzył się z autem dostawczym marki Mercedes 310 (popularnie zwany kaczką). W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Z ustaleń funkcjonariuszy żywieckiej komendy wynika, że zawinił 42-letni kierowca Opla, który z niewyjaśnionych przyczyn utracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w samochód dostawczy kierowany przez 51-letniego mężczyznę. Wytrącony z toru jazdy Mercedes uderzył w bariery energochłonne rozdzielające pasy ruchu, a Opel zatrzymał się spory kawałek dalej na pasie awaryjnym.

Do szpitala przewieziono kierowcę Opla Astry. Badania szpitalne wykluczyły poważne urazy, a samo zdarzenie zostało finalnie zakwalifikowane jako kolizja drogowa i zakończone mandatem karnym. Obaj uczestnicy byli trzeźwi.

Ponieważ początkowo nie było wiadomo jakie obrażenia ma poszkodowany mężczyzna, policjanci musieli rozpocząć gromadzenie dokumentacji wypadku drogowego. Na czas prowadzonych czynności całkowicie wstrzymano ruch na kilkadziesiąt minut. Następnie udrożniono jeden pas ruchu. Utrudnienia w sumie trwały blisko dwie godziny.

Zderzenie dwóch pojazdów na S-1 w Pietrzykowicach · fot. nadesłane przez czytelników

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.