bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 16 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2259

[FOTO] Mrozu i śniegu nie ma, a na drogach jest ślizgawka!

Do groźnie wyglądającej kraksy doszło w środę, 16 grudnia około godziny 9.00 na ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej. Tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Trakcyjną zderzyły się trzy pojazdy. Kierowców zaskoczyła śliska droga, choć ani mrozu, ani opadu nie było. Co więc powoduje, że na drogach jest ślisko?

Na szczęście wszystko skończyło się na drobnych stłuczeniach. Zespół ratownictwa medycznego przebadał uczestników kolizji. Nie było konieczności hospitalizacji. Policjanci nałożyli dwa mandaty karne (dwie odrębne kolizje).Utrudnienia trwały godzinę. Takich sytuacji w skali miasta i okolic jest sporo.

Od kilku dni nie pada śnieg, ani deszcz. Jednie jednak w wielu miejscach są wilgotne i bardzo śliskie. Sól drogowa wymieszana z kurzem i brudem powoduje, że drogi schną znacznie wolniej, niż większość kierowców przypuszcza. Podróżując samochodem w okresie zimowym nawet przy stosunkowo dobrej pogodzie, trzeba wziąć poprawkę na tego typu sytuacje i zachować znacznie większy odstęp od poprzedzającego pojazdu niż zwykle.

Mrozu i śniegu nie ma, a na drogach jest ślizgawka · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.