bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 3 lutego 2021
  • wyświetleń: 5506

Kontrola ITD na budowie "obejścia Węgierskiej Górki" i przeładowana o 18 ton ciężarówka!

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach zakazali dalszej jazdy ciężarówki przewożącej ziemię z budowy S-1 (tzw. obejście Węgierskiej Górki). Wywrotka ważyła ponad 50 ton – to o ponad 18 ton więcej niż było to dopuszczalne. Nacisk kół osi napędowych został przekroczony o blisko 70%!

W piątek, 29 stycznia inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach zatrzymali do kontroli czteroosiowy pojazd ciężarowy wyładowany po brzegi ziemią. Samochód skierowano do punktu kontroli w Zwardoniu, gdzie został zważony. Jak się okazało wywrotka, którą realizowano przewóz ziemi z budowy drogi S-1, była przeładowana.

Pomimo, że tego typu pojazd może ważyć 32 tony, rzeczywista masa całkowita zestawu wynosiła ponad 50 ton. Także naciski obydwu par osi pojazdu zostały przekroczone. Jednej z nich o prawie 70%. Inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy tak przeciążonym pojazdem, a wobec przewoźnika wszczęte zostanie postępowanie zagrożone karą finansową.

Kontrola ITD na budowie "obejścia Węgierskiej Górki" i przeładowana o 18 ton ciężarówka
fot. Inspekcja Transportu Drogowego


Kontrola ITD na budowie "obejścia Węgierskiej Górki" i przeładowana o 18 ton ciężarówka
fot. Inspekcja Transportu Drogowego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.