bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 11 marca 2021
  • wyświetleń: 650

Obróbka metali na najwyższym poziomie

Materiał partnera:

Obróbka metali może wykorzystywać różnorodne techniki i narzędzia, w zależności od tego, jaka ostateczna forma ma zostać uzyskana. Profesjonalna obróbka metalu jest niezbędna między innymi w procesie wytwarzania z niego drobnych i większych elementów urządzeń i maszyn. Ze względu na wymaganą precyzję wykonania poszczególnych elementów, musi odznaczać się najwyższą jakością.[\h]

Bogaty park technologiczny pozwala na uzyskanie każdego, dowolnego kształtu

Formowanie metali może przebiegać w różnorodny sposób, w zależności od tego, jaki kształt ma przybrać ostateczny element. Niezwykle ważne jest przy tym wykorzystanie odpowiednich narzędzi, które są w stanie zapewnić najwyższą jakość oraz powtarzalność wytwarzanych produktów

Firma VALOR, oferująca usługi obróbki metali, może pochwalić się najnowszymi urządzeniami renomowanych marek, takich jak japońska OKUMA. Swoją pracę wspomaga, wykorzystując zaawansowane oprogramowanie komputerowe, które gwarantuje najwyższą powtarzalność i dokładność wykonania każdego wzoru.

W ofercie firmy znalazły się takie propozycje jak gięcie blach, obróbka skrawaniem, toczenie metali, cięcie laserem oraz wodą, a także malowanie proszkowe. Dzięki bogatemu parkowi technologicznemu obróbce może być poddany praktycznie każdy materiał metalowy, niezależnie od swojej twardości.

Gięcie blach

Gięcie blach w firmie VALOR wykonywane jest przy użyciu zaawansowanej technologicznie prasy JORDI, która pozwala na wykonywanie precyzyjnych, dokładnych zagięć. Dodatkowym atutem metody jest zastosowanie komputerowego wspomagania i wstępnych symulacji, dzięki czemu możliwe jest wprowadzanie korekt jeszcze przed przystąpieniem do właściwego gięcia. W efekcie uzyskiwane są produkty najwyższej jakości.

Szczegóły oferty znajdują się pod adresem:https://valor-cnc.pl/oferta/giecie-blach.

Frezowanie CNC

Nowoczesna obróbka skrawaniem, czyli frezowanie CNC, pozwala na uzyskanie nawet najbardziej skomplikowanych detali w elementach metalowych. Wykorzystanie zaawansowanej maszyny CNC ze sterowaniem komputerowym gwarantuje najwyższą precyzję i powtarzalność, dzięki czemu każdy produkt z serii jest identyczny z pozostałymi, a także ze wzorcem.

Cięcie laserem

Oferta cięcia laserowego dotyczy między innymi rur, profili i blach. Dzięki zastosowaniu najnowszych metod i precyzyjnego cięcia za pomocą wiązki lasera, możliwe jest wykonanie praktycznie każdego zaprojektowanego kształtu blachy. Dodatkowym atutem tej metody obróbki jest uzyskanie gładkich krawędzi, niewymagających dodatkowej obróbki. Metoda ta nadaje się także do wykonywania otworów o różnej średnicy, w tym mniejszej od grubości samej blachy.

Malowanie proszkowe

Metoda wykańczania elementów metalowych, polegająca na malowaniu proszkowym, pozwala na uzyskanie trwałej, barwnej powierzchni, odpornej na korozję, działanie chemikaliów oraz temperatury. Metoda ta polega na pokrywaniu metalu naładowanymi cząstkami farby w proszku, które osiadają na powierzchni za pomocą sił elektrostatycznych. Następnie poddawane są działaniu wysokiej temperatury, co prowadzi do uzyskania trwałej warstwy polimerowej.

Wszystkie te metody, oferowane przez firmę VALOR, służą uzyskaniu elementów metalowych najwyższej jakości, gotowych do zastosowania w urządzeniach, pojazdach czy konstrukcjach.

Obróbka metali na najwyższym poziomie