bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 2 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 8666

Zatrzymanie policjantów i dziennikarza: oświadczenie redakcji

We wtorek funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji Wydział w Katowicach, na polecenie prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, zatrzymali 4 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku - Białej, komendanta z podległego tej komendzie Komisariatu Policji oraz osobę podżegającą policjantów do popełniania przestępstw.

- W sprawie zatrzymanych w Prokuraturze Okręgowej w Sosnowcu prowadzone jest śledztwo, którego przedmiotem objęto zachowania funkcjonariuszy policji polegające m.in. na przekroczeniu uprawnień poprzez odstąpienie od ukarania mandatem karnym oraz nałożenia punktów karnych na sprawcę wykroczenia drogowego, jak również przekroczenia uprawnień poprzez ujawnienie osobie nieuprawnionej informacji stanowiących tajemnicę prawnie chronioną, które policjanci uzyskali w związku z wykonywaniem czynności służbowych - informuje Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

- Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych o przestępstwa przekroczenia uprawnień, za które grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Osoba, która nakłaniała funkcjonariuszy do popełnienia tych czynów usłyszała zarzut podżegania policjantów do popełnienia przestępstwa, za co również grozi jej kara pozbawienia wolności do 10 lat - dodaje przedstawiciel sosnowieckiej prokuratury.

Po przesłuchaniu zatrzymanych prokurator zdecydował się zastosować wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości od 10.000 do 20.000 złotych, dozór policji i zawieszenie w czynnościach służbowych (tylko policjanci).

Prokuratura informuje, że postępowanie ma charakter rozwojowy. W przedmiotowej sprawie mogą zostać przedstawione kolejne zarzuty.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że cywilną osobą zatrzymaną do sprawy jest pracownik lokalnych mediów.Zastrzegamy, że osoba ta nigdy nie była i nie jest pracownikiem portalu Bielskie Drogi.

Zatrzymanie policjantów i dziennikarza: oświadczenie redakcji
fot. KMP Bielsko-Biała (archiwum)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.