bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 27 marca 2017
  • wyświetleń: 2631

Chwila nieuwagi na S-1 w Bielsku-Białej

Dzisiejsza plama oleju na północnowschodniej obwodnicy Bielska-Białej [S-1], dość poważnie sparaliżował ruch w mieście. Podczas gdy strażacy neutralizowali plamę, utworzył się dość spory korek w rejonie Węzła Komorowice [S1/S52/DK1]. Kierująca Citroenem C4, jadąc w stronę Żywca nie wyhamowała i uderzyła w tył hamującej przed korkiem Skody. Siła uderzenia była bardzo duża i czeski sedan został wypchnięty na barierki, a finalnie obrócił się tyłem do kierunku jazdy. Choć oba auta zostały bardzo mocno uszkodzone, to szczęśliwe nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę. Strażacy po skończeniu neutralizacji plamy na odcinku Węzeł Rosta – Wilkowice, musieli wrócić się w rejon Castoramy, aby zneutralizować wyciek powstały na skutek tej kolizji.

Dobra pogoda zachęca do mocniejszego naciśnięcia pedału gazu ale należy pamiętać o tym, że fizyki oszukać się nie da i samochód w miejscu nie stanie. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na skalę zniszczeń obu samochodów. Widać, że strefy zgniotu zadziałały w odpowiedni sposób, a dzięki zapiętym pasom bezpieczeństwa skończyło się tylko na strachu.

Chwila nieuwagi na S-1 w Bielsku-Białej · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.