bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 11 września 2021
  • wyświetleń: 57939

[FOTO] Makabryczny wypadek na Rajdzie Śląska. Nie żyje pilotka rajdowa!

W sobotę, 11 września około godziny 11.00 w Chybiu na ul. Leśnej doszło do wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na trasie Rajdu Śląska. Niestety w wypadku śmierć poniosła pilotka rajdowa Agnieszka Pyra, prywatnie żona kierowcy, który został przewieziony do szpitala.

Wypadek miał miejsce na końcu stosunkowo prostego odcinka drogi (ok. 140-180m), zakończonego zakrętem w lewo o około 90 stopni. Honda Civic z numerem bocznym 40 uderzyła w ogrodzenie posesji po lewej stronie, kilkanaście metrów przed zakrętem. Kuta brama przebiła karoserię pojazdu. Pasażerka nie miała szans, zginęła na miejscu. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach.

Organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu imprezy. Środowisko rajdowe pogrążyło się w głębokim żalu.

"Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy" - poinformowali organizatorzy rajdu.

Makabryczny wypadek na Rajdzie Śląska · fot. Bielskie Drogi

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.