bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 września 2021
  • wyświetleń: 3234

[FOTO] Laurka od dzieci zamiast mandatu

ROADPOL Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W Europejskim Tygodniu Mobilności policjanci chcą promować WIZJĘ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Dzięki akcji użytkownicy dróg mają zdać sobie sprawę z zagrożeń, ale też mają przypomnieć sobie o bezpiecznych nawykach i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Do akcji włączyli się nauczyciele i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bystrej. To właśnie przy szkole, na ulicy Szczyrkowskiej odbyła się dziś akcja promująca bezpieczeństwo. Uczniowie przygotowali laurki w formie zawieszek, które były wręczane kierowcom. Skontrolowano kilkadziesiąt pojazdów. Większość to drobne wykroczenia taki jak np. niewłączone światła mijania, czy niewielkie przekroczenie prędkości (o kilka kilometrów na godzinę). Jeden kierowca został ukarany mandatem karnym (poważniejsze wykroczenie). W przypadku pozostałych kierowców skończyło się na pouczeniach. Niektórzy otrzymali laurki za przepisową jazdę - dla każdego coś się znalazło.

Laurka od dzieci zamiast mandatu · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.