bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 października 2021
  • wyświetleń: 6812

Silny podmuch wiatru pchnął rowerzystę pod samochód. Mężczyzna w ciężkim stanie!

W środę, 20 października o godzinie 20.52 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze między Grodźcem a Bielowickiem w powiecie bielskim. Samochód osobowy potrącił rowerzystę. Na miejsce skierowano patrol wypadkowy bielskiej drogówki i zespół ratownictwa medycznego.

Z relacji osoby, która udzielała rowerzyście pierwszej pomocy wynika, że był on bardzo mocno poturbowany i nie dawał oznak życia. Rozpoczęto reanimację, a późniejsze działania ratunkowe kontynuowali ratownicy medyczni wraz z lekarzem. Rowerzysta w stanie krytycznym w stanie zagrażającym życiu został przewieziony do szpitala.

Na szczególną uwagę zasługują okoliczności tego poważnego wypadku. Funkcjonariusze ustalili wstępny przebieg zdarzenia, który oczywiście będzie jeszcze szczegółowo weryfikowany w późniejszym śledztwie. Wszystko wskazuje na to, że 49-letni rowerzysta poruszał się poboczem lub skrajem drogi i był prawdopodobnie prawidłowo wyprzedzany przez 23-latka kierującego Seatem. Środowy wieczór należał do bardzo wietrznych. Podmuchy wiatru dochodziły do 60-70km/h. Właśnie taki podmuch wiatru miał spowodować, że rowerzysta zjechał do osi jezdni wprost pod koła rozpędzonego samochodu.

Policjanci przeprowadzili czynności pod kątem wypadku drogowego. Trwa dalsze postępowanie w tej sprawie.

Silny podmuch wiatru pchnął rowerzystę pod samochód · fot. nadesłane przez czytelników

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.