bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 22 października 2021
  • wyświetleń: 3603

Ruszyła ważna inwestycja drogowa! Utrudnienia dla kierowców do kwietnia 2023 roku

Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej Rudzica - Międzyrzecze Dolne - Międzyrzecze Górne w gminie Jasienica. Wprowadzona została czasowa organizacja ruchu.

- Inwestycja jest 2-letnia, w związku z czym prace będą tak prowadzone, żeby zimą za bardzo nie uprzykrzyć życia mieszkańcom. Za utrudnienia już teraz przepraszam, ale chcąc gruntownie przebudować drogę nie remontowaną przez 50 lat nie ma innego sposobu- mówi starosta Andrzej Płonka.

Przebudowany zostanie odcinek od skrzyżowania z ul. Ligocką do skrzyżowania z ul. Strumieńską. To w sumie prawie 3,5 km. Jezdnia zostanie poszerzona, w miarę możliwości terenowych do 6,5 m. W planie jest też budowa chodnika i utwardzonego pobocza po jednej stronie drogi. Na inwestycję pozyskano dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny zapewniają samorządy: powiatu bielskiego i gminy Jasienica. Planowany termin zakończenia to koniec kwietnia 2023 r. Koszt całości, to ok. 12 mln zł.

Co jeszcze na drogach powiatu bielskiego?

Pod koniec listopada gotowy będzie nowy most w ciągu drogi powiatowej- ul. Szkolnej w Pisarzowicach (zdjęcia) Roboty nad Pisarzówką obejmowały także m.in. rozbiórkę starej przeprawy oraz umocnienie skarp potoku. Za całość- nieco ponad 2,5 mln zł płaci Powiat Bielski.

Do końca listopada mają się zakończyć roboty przy budowie nowego przepustu drogowego przy ul. Strumieńskiej w Jasienicy. Wcześniej trzeba było rozebrać stary przepust. Fragment drogi w rejonie skrzyżowania z ul. Krótką jest zamknięty. Kierowcy jeżdżą objazdem przez Międzyrzecze Górne.

Ku końcowi zbliża się także największa obecnie inwestycja w powiecie bielskim - rozbudowa drogi Międzyrzecze Dolne- Mazańcowice, która ruszyła jesienią zeszłego roku. Jak informują w bielskim Zarządzie Dróg Powiatowych, prace biegną zgodnie z harmonogramem. Wykonawca ma czas do stycznia 2022 r. Na rozbudowę, która kosztowała niespełna 9,5 mln zł pozyskano środki unijne- 4,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Wkład własny pochodzi z budżetów samorządów: powiatowego i gminy Jasienica.

W Wilkowicach zakończyła się przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania. Nawniosek komisji bezpieczeństwa Rady Powiatu skrzyżowanie ulic: Strażackiej, Wyzwolenia i Kościelnej zostało „podniesione”, a asfalt zastąpiła kostka brukowa. Roboty dofinansowano z budżetu gminy.

Przed nami jeszcze rozstrzygnięcie przetargu na remont ul. Dolnej w Starej Wsi - ul.św. Wojciecha w Dankowicach, inwestycję dofinansowaną z rządowego funduszu w wysokości 50 proc. Drogowcy pojawią się tam jeszcze jesienią.

Opracowanie: M. Fritz / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Ruszyła ważna inwestycja drogowa
fot. archiwum / miniaturka + Zarząd Dróg Powiatowych

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.