bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 11 marca 2022
  • wyświetleń: 3491

Kolizja osobówki z hulajnogą elektryczną. Potrącone dwie osoby

Policjanci z bielskiego wydziału prewencji wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego na przejściu dla pieszych z udziałem kierującej osobówką i hulajnogi, którą poruszały się dwie osoby jednocześnie.

policja, radiowóz
Kolizja osobówki z hulajnogą elektryczną. Potrącone dwie osoby


Do tego niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16.40 na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Listopadowej w Bielsku-Białej. Jak relacjonują policjanci, 34-letnia kierująca osobowym saabem skręcając, zignorowała obowiązek zatrzymania się wynikający ze strzałki warunkowej i potrąciła dwie kobiety w wieku 22 i 26 lat poruszające się jednocześnie hulajnogą elektryczną, które przejeżdżały przez przejście dla pieszych.

- Jedna z kobiet trafiła na diagnostykę do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Na szczęście okazało się, że nikt nie doznał obrażeń zagrażających życiu, a zdarzenie zostało zakwalifikowane przez mundurowych z drogówki jako kolizja drogowa. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, kierująca osobówką ma uprawnienia do kierowania - dodają mundurowi.

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia kierująca osobówką nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym, natomiast kierująca hulajnogą złamała przepis zakazujący przewożenia pasażerów oraz złamała zakaz przejeżdżania przez przejście dla pieszych. Sprawę wyjaśnią policjanci z wydziału prewencji bielskiej komendy.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.