bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 28 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 5381

Nocny wypadek w centrum Pszczyny. Pijany motocyklista potrącił pieszą

W nocy ze środy na czwartek, tuż po północy na ul. Kopernika w Pszczynie doszło do wypadku drogowego. Motocyklista potrącił pieszą. Uczestnicy byli nietrzeźwi. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe, w tym m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek w Pszczynie - 28.04.2022
Poszkodowana w stanie ciężkim trafiła do szpitala - 28.04.2022 · fot. Ratownictwo Powiat Pszczyński


Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 44-letni kierowca motocykla zderzył się z 49-letnią pieszą, która przechodziła przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta nagle wtargnęła na jezdnię.

Badanie trzeźwości kierowcy dało wynik 1,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany. W stanie nietrzeźwości prawdopodobnie była także piesza, jednak jej obrażenia nie pozwalały na standardowe badanie alkomatem. Dokładny wynik wskaże badanie krwi.

49-latka doznała poważnych obrażeń. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR. Ratownik 6 z podkrakowskich Balic przetransportował pacjentkę do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Kobieta aktualnie jest w stanie ciężkim. Przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą pszczyńscy policjanci.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.