bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 maja 2022
  • wyświetleń: 4402

Zdarzenie drogowe w Kobielicach. Wywrotka busa

We wtorek, 10 maja około godz. 9.15 w Kobielicach na ul. Pszczyńskiej (DW 935) doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Samochód dostawczy przewrócił się na bok, a 55-letni kierowca trafił do pszczyńskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Zdarzenie drogowe w Kobielicach. Wywrotka busa - 10.05.2022
Zdarzenie drogowe w Kobielicach. Wywrotka busa - 10.05.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że 41-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Man jadąc ulicą Jana Pawła II podczas wykonywania manewru skrętu w prawo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu busowi. Wskutek zderzenia się pojazdów citroen jumper przewrócił się na bok, a 55-letni mężczyzna, który nim kierował, został przetransportowany do pszczyńskiego szpitala. Mieszkaniec Pszczyny na szczęście nie doznał poważnych obrażeń i został wypisany do domu.

Zdarzenie drogowe w Kobielicach. Wywrotka busa - 10.05.2022
Zdarzenie drogowe w Kobielicach. Wywrotka busa - 10.05.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo - także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. Wymienionego przepisu nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża. Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

ar, sid / bielskiedrogi.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.