bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 20 maja 2022
  • 31 maja 2022
  • wyświetleń: 11458

Ruszyła przebudowa ul. Warszawskiej. Utrudnienia!

Przebudowa fragmentu ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej rozpoczęła się na dobre. Od Ronda Solidarności do rejonu skrzyżowania z ulicą Okrężną obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, do której nie wszyscy kierowcy zdążyli się dostosować. Miejscami tworzą się korki.

Ruszyła przebudowa ul. Warszawskiej. Utrudnienia!
Ruszyła przebudowa ul. Warszawskiej. Utrudnienia! · fot. Nadesłane przez czytelnika / Kamil


Przypomnijmy, inwestycja na ulicy Warszawskiej dotyczy rozbudowy drogi od Ronda Solidarności do rejonu skrzyżowania z ulicą Okrężną, a także remontu wiaduktu w ciągu ul. Warszawskiej nad ul. Mazańcowicką. Przez ostatnie kilka dni drogowcy zmieniali organizację ruchu - jej szczegóły, wraz z mapkami, możecie znaleźć poniżej. Dzisiaj na drogach w rejonie przebudowy tworzą się spore korki.

Loading...


Rozbudowa ul. WarszawskiejRozbudowa ul. Warszawskiej dotyczy fragmentu tej drogi od skrzyżowania ulic: Warszawska - Sarni Stok - Eugeniusza Kwiatkowskiego do rejonu skrzyżowania z ulicą Okrężną. Prace będą prowadzone w kilku etapach. Zasadniczym etapem prowadzenia prac jest zamknięcie jezdni ulicy Warszawskiej w kierunku Katowic i prowadzenie ruchu dwukierunkowego po jezdni zachodniej. Ruch przełożony będzie na jezdnię zachodnią przed skrzyżowaniem z ul. Sarni Stok-Eugeniusza Kwiatkowskiego i sprowadzony na jezdnię wschodnią (w kierunku Katowic) na skrzyżowaniu z ul. Okrężną.

Ruch będzie się odbywał z wyłączeniem skrętu w lewo w ulicę Okrężną oraz ulicę Eugeniusza Kwiatkowskiego za wyjątkiem komunikacji publicznej. Zostaną utrzymane dojazdy do firm znajdujących się na wyłączonym odcinku. Objazd dla zlikwidowanej relacji w lewo będzie odbywał się ulicami: Czechowicką, Filarową, Sarni Potok. Objazd do ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego dla pojazdów do 3,5 t wyznaczony zostanie ulicami Okrężną i Sarni Stok. Objazd dla pojazdów o wyższym tonażu od 3,5 t będzie funkcjonował jak w stanie istniejącym.

Ruch pieszych prowadzony będzie dotychczasowymi chodnikami, za wyjątkiem odcinka za skrzyżowaniem z ulicą Eugeniusza Kwiatkowskiego w stronę Katowic, gdzie pieszych skierowano na chodnik po drugiej stronie ulicy. Organizacja ruchu pieszego będzie zmieniana podczas prowadzenia prac z zachowaniem w każdym etapie robót jego ciągłości.

Wprowadzenie zasadniczej organizacji ruchu robót zostanie poprzedzone wykonaniem przewiązki przed skrzyżowaniem z ulicami: Eugeniusza Kwiatkowskiego - Sarni Stok przy częściowym zajęciu jezdni. Planuje się rozpoczęcie robót przygotowawczych na 24 maja 2022 r. Zakłada się całkowite zakończenie rozbudowy do końca listopada bieżącego roku.

Mapa - zamknięcie fragmentu ul. Warszawskiej
Mapa - zamknięcie fragmentu ul. Warszawskiej · fot. MZD Bielsko-Biała


Remont wiaduktu w ciągu ul. Warszawskiej nad ul. MazańcowickąRemont wiaduktu będzie polegał na poprawie szczelności konstrukcji obiektu i wymianie nawierzchni. W Etapie I robót zostanie zamknięta jezdnia wschodnia, w kierunku Katowic na odcinku ok. 220m . Ruch od strony miasta zostanie przełożony na skrzyżowaniu z ulicą Poligonową. Powrót na jezdnię w kierunku Katowic nastąpi w okolicach stacji benzynowej.

Planuje się zakończenie remontu (obie jezdnie) do końca października bieżącego roku. Wprowadzenie organizacji ruchu z Etapu I robót zostanie poprzedzone wykonaniem przewiązki w okolicach stacji Lotos przy częściowym zajęciu jezdni. Planuje się rozpoczęcie robót przygotowawczych na 26 maja 2022 r. W ramach przedmiotowego zadania w Etapie II robót zostanie zamknięta jezdnia zachodnia w kierunku centrum z utrzymaniem miejsc przełożenia ruchu z Etapu I. Odnośnie terminu wprowadzenia Etapu II zostanie podana kolejna informacja.

Mapa przedstawia zamknięcie odcinka ulicy Warszawskiej od ulicy Poligonowej do rejonu wjazdu na stację benzynową
Mapa przedstawia zamknięcie odcinka ulicy Warszawskiej od ulicy Poligonowej do rejonu wjazdu na stację benzynową · fot. MZD Bielsko-Biała

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.