bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 7 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2817

Zatrzymany za prędkość. Okazało się, że kradł paliwo

Policjanci z pszczyńskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego oplem, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że kierowcę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a kontrolowany samochód był używany podczas licznych kradzieży paliwa. Jak by tego było mało, jeden z pasażerów był poszukiwany...

Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja paliwa
Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja paliwa · fot. KPP w Pszczynie


W Pszczynie na ulicy Wodzisławskiej policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierującego oplem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 48 km/h. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 37-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych policjanci ustalili, że posiada on od roku sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mundurowi mieli też informację, że najprawdopodobniej samochód ten był użyty podczas licznych kradzieży paliwa ze stacji benzynowych.

Podczas szczegółowej kontroli znaleźli plastikowe kanistry. Wiadomo, że kradzieży paliwa dopuścił się na stacjach na terenie powiatu pszczyńskiego, w Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej, Skoczowie, Strumieniu, Czańcu, Andrychowie oraz w gminie Kęty.

Policjanci ustalili również, że jeden z pasażerów pojazdu - 24-letni mieszkaniec Bielska-Białej - jest poszukiwany w celu odbycia kary więzienia. Powiadomiony o interwencji dyżurny natychmiast na miejsce skierował dodatkowe patrole. Mężczyźni zostali zatrzymani, a samochód zabezpieczony.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili 37-latkowi zarzuty dotyczące m.in. 17 kradzieży paliwa oraz 9 kradzieży sklepowych, jak również kierowania samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.