bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 14 czerwca 2022
  • 15 czerwca 2022
  • wyświetleń: 11437

[FOTO] Pościg w Międzyrzeczu Górnym. Sprawca zatrzymany!

We wtorek, 14 czerwca około godziny 17.30 policjanci z jasienickiego komisariatu postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę srebrnego Volkswagena Passata. Ten nie zamierzał się jednak poddać kontroli. Na widok radiowozu zaczął uciekać. Wolnością nie nacieszył się jednak zbyt długo.

Finał policyjnego pościgu w Międzyrzeczu Górnym - 14.06.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


- Wczoraj około godziny 17.30 mundurowi z Komisariatu Policji w Jasienicy patrolowali okolicę Rudzicy. Za kierownicą osobowego volkswagena zauważyli znanego im z jego wcześniejszych występków drogowych 26-latka. Policjanci wiedzieli, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, dlatego postanowili zatrzymać osobówkę do kontroli drogowej. Kierowca nie miał jednak zamiaru się zatrzymać, zignorował sygnały nakazujące natychmiastowe zatrzymanie się i ruszył w ucieczkę. Mundurowi z Jasienicy powiadomili dyżurnego i rozpoczęli pościg - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

W Międzyrzeczu Górnym, na skrzyżowaniu Centralnej i Jazowej, uciekinier doprowadził do kolizji z Renault Laguną. Porzucił samochód i uciekł pieszo. W pojeździe znajdowały się jeszcze dwie inne osoby. Pasażerowie (mężczyzna i kobieta) nie podjęli pieszej ucieczki i od razu oddali się w ręce funkcjonariuszy. W rejon Międzyrzecza Górnego zostały skierowane wszystkie wolne patrole. Młody mężczyzna, który uciekł pieszo wolnością nie nacieszył się zbyt długo. Po kilkunastu minutach został zatrzymany w okolicy miejscowego ośrodka zdrowia.

Mężczyzna, 26-latek, był trzeźwy, ale badanie narkotesterem wykazało, że prowadził pod wpływem amfetaminy. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Uciekinier trafił do policyjnego aresztu, a pojazd został odholowany na parking strzeżony. 26-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego w takiej sytuacji, oprócz odpowiedzialności karnej, na zasadach prawa cywilnego sprawca musi się liczyć z obowiązkiem pokrycia kosztów spowodowanej kolizji.

mp, sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.