bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 16 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 5183

Pościg za motocyklistą po drodze ekspresowej. Maszyna odmówiła posłuszeństwa

W piątek, 12 kwietnia po godzinie 20.00, policjanci z drogówki patrolujący obwodnicę Bielska-Białej, postanowili zatrzymać do kontroli motocykl marki Suzuki. Motocyklista miał jednak inne plany. Na widok sygnałów uprzywilejowania odkręcił manetkę i pognał w siną dal. Daleko nie zajechał.

435905316 845510190948031 5114620740098922537 n
Finał policyjnego pościgu między Rybarzowicami i Łodygowicami - 12.04.2024 · fot. nadesłane przez czytelnika


Nie jest tajemnicą, że mało który radiowóz ma szansę z motocyklem podczas tego typu "wyścigów" na niemalże pustej drodze. Pościg nie trwał jednak zbyt długo. Po kilku minutach motocykl uciekiniera zgasł. Prawdopodobnie zabrakło paliwa. Jednoślad został porzucony na wiadukcie między Rybarzowicami a Łodygowicami, a motocyklista rzucił się do pieszej ucieczki. Jako, że to wiadukt z wysokimi ekranami dźwiękochłonnymi, mężczyzna nie za bardzo miał gdzie uciec. Po kilku chwilach dojechali policjanci, którzy obezwładnili i zatrzymali biegacza.

Zatrzymany to 37-letni mężczyzna. Uciekał z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Drugi to narkotyki, które buzowały w jego organizmie. Obecność substancji narkotycznych potwierdziły badania. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce odpowie przed sądem za swoje wyczyny. Trochę się mu nazbierało, więc na karę w zawieszeniu nie ma co zbytnio liczyć.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.