bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 12 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2674

Rondo Czesława Niemena już niebawem nabierze blasku

Rondo Czesława Niemena już niebawem nabierze blasku. Dziko porośnięta wysepka, na której znajduje się instalacja poświęcona wielkiemu muzykowi zostanie obsadzona ozdobnymi roślinami.

Rondo Czesława Niemena już niebawem nabierze blasku · fot. MZD Bielsko-Biała


Symboliczne odsłonięcie instalacji na Rondzie Czesława Niemena odbyło się 8 grudnia ubiegłego roku. Autorami konstrukcji, na której umieszczono wizerunek wokalisty, są artysta plastyk Jacek Grabowski oraz architekt Michał Kowalski. Jedynym dotąd roślinnym elementem ożywiającym to miejsce jest posadzony wewnątrz konstrukcji klon pospolity. Resztę wysepki ronda porastają dzikie kępki wypłowiałej trawy.

- Miejsce poświęcone tak zasłużonemu artyście powinno wyglądać zdecydowanie lepiej, tym bardziej że na sąsiednich rondach, powstałych w ramach rozbudowy ul. Cieszyńskiej, już w ubiegłym roku pojawiły się zorganizowane zieleńce. Bielski samorząd zadecydował więc, że Rondo Czesława Niemena zostanie dodatkowo wzbogacone zieloną kompozycją - informuje MZD.

Rondo Czesława Niemena już niebawem nabierze blasku
Rondo Czesława Niemena już niebawem nabierze blasku · fot. MZD Bielsko-Biała


Zorganizowany przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przetarg wygrała Zieleń Miejska sp. z o.o. i zaraz po podpisaniu umowy, zaplanowanym na 17 sierpnia br. przystąpi do działania.

Co zatem pojawi się na rondzie? Po przeprowadzeniu rekultywacji i wzbogaceniu podłoża w żyzną glebę, wysepka zostanie pokryta czarną agrowłókniną, z której zostaną wyprowadzone szpalery ozdobnych roślin. Wokół centrum ronda projektanci zaplanowali nasadzenie jałowca płożącego, róży okrywowej i rozplenicy japońskiej. Obok pojawi się mieszanka bylin złożona z ostnicy cieniutkiej, czosnku ozdobnego, szałwii omszonej oraz przetacznika fioletowego. Pomiędzy rośliny zostanie rozsypany grys bazaltowy oraz kora sosnowa. Poszczególne szpalery rozdzielą zaś kamienne okręgi - wewnętrzny z białego otoczaka i zewnętrzny z kamienia hydrotechnicznego. W sumie znajdzie się tam ponad 2500 sadzonek roślin i około 650 metrów kwadratowych ozdobnego kamienia oraz sosnowej kory.

Bielszczanie nowe oblicze ronda ujrzą już w drugiej połowie września tego roku.

Rondo Czesława Niemena już niebawem nabierze blasku. Dziko porośnięta wysepka, na której znajduje się instalacja po
Rondo Czesława Niemena już niebawem nabierze blasku · fot. MZD Bielsko-Biała

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.