bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 września 2022
  • wyświetleń: 1206

Dzieci powróciły do szkół. Policjanci apelują o ostrożność

Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych. Policjanci apelują o ostrożność, przepisowe korzystanie z dróg oraz o zwracanie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników dróg, przede wszystkim dzieci i młodzież.

Dzieci powróciły do szkół. Policjanci apelują o ostrożność
Dzieci powróciły do szkół. Policjanci apelują o ostrożność · fot. KMP Bielsko-Biała


Powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. W pierwszych dniach września policyjne patrole będą pełnić służbę w rejonach szkół oraz zwracać szczególną uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

- Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale także na drodze. Jeśli odwozisz dzieci, młodzież do szkoły pamiętaj o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz przewożeniu najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących; zatrzymaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię; zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu - apelują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, którzy przypominają, że dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach.

- Kierowcy, pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych, szkół i dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze. Pieszy na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Nie wolno wyprzedzać pojazdów na przejściu dla pieszych - zwracają uwagę bielscy stróże prawa.

Mundurowi z bielskiej KMP zwrócili się również z apelem do pieszych. - Również jesteście zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, pamiętajcie też, że pomimo ostatnich zmian w przepisach i wprowadzeniu pierwszeństwa pieszego na przejściu dla pieszych zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, a skutki jakie może spowodować kontakt rozpędzonego samochodu z pieszym zawsze ponosi człowiek i niestety często wiążą się z utratą zdrowia bądź nawet życia - podkreślają stróże prawa z Bielska-Białej.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.