bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 1 grudnia 2022
  • wyświetleń: 311

Wynajem magazynu - jak wybrać najlepszą ofertę?

Materiał partnera:

Odpowiednio zlokalizowany i dobrze dobrany do potrzeb wynajmującego magazyn to koszt, który bezpośrednio przekłada się na wysokość zysków przedsiębiorcy. Dlatego przed podjęciem decyzji warto starannie przeanalizować oferty rynkowe. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wynajmie powierzchni magazynowych.

wynajemmagazynu jakwybracnajlepszaoferte


Dobra lokalizacjaJedną z najważniejszych kwestii jest lokalizacja hal magazynowych. Najczęściej priorytetem jest bliskość dużych węzłów komunikacyjnych, dróg ekspresowych i autostrad, ale niekiedy istotna może okazać się również niewielka odległość od centrum miasta. Takie warunki oferują m.in. magazyny do wynajęcia w Katowicach, które dodatkowo zlokalizowane są w odległości nieco ponad 30 km od portu lotniczego.

Wielkość powierzchni magazynowej i parametry techniczneRównie ważna jak lokalizacja jest wielkość magazynów, która musi odpowiadać potrzebom wynajmującego, a także inne parametry techniczne hali, m.in.:

  • maksymalna wysokość składowania towarów;
  • rozstaw słupów wsporczych konstrukcji obiektu;
  • dopuszczalna nośność posadzki;
  • rodzaj doków (np. regulacja hydrauliczna).


Ważną kwestią jest także związane z bezpieczeństwem i istotne przy kwestiach ubezpieczeniowych obciążenie ogniowe obiektu.

Najem powierzchni biurowychMożliwość najmu powierzchni biurowych to kolejny atut dobrej oferty najmu hal magazynowych. Wynajmujący często potrzebują pomieszczeń biurowych dla pracowników, którzy na bieżąco obsługują magazyn logistycznie oraz pod kątem rozliczeniowym. Istotne są tu również kwestie związane z warunkami, jakie oferuje najemca oraz dodatkowymi kosztami wynajmu biur.

Powierzchnie wspólneAnalizując oferty najemców, warto wziąć pod uwagę również tzw. GLA, czyli powierzchnie pozostające do dyspozycji najemcy z podziałem na obszary do wyłącznej dyspozycji oraz powierzchnie wspólne, dzielone z wszystkimi najemcami w danym obiekcie.

Na zewnątrz jest zwykle przestrzeń parkingów, natomiast we wnętrzach obszary wspólne dotyczą pomieszczeń socjalnych dla pracowników magazynu czy części pomieszczeń biurowych (korytarzy, toalet, jadalni itp.)

Rozwiązania ograniczające zużycie energiiW kontekście coraz bardziej popularnej idei zrównoważonego rozwoju, a także rosnących cen energii bardzo ważne stają się rozwiązania ograniczające zużycie energii. Warto zwrócić uwagę, na oświetlenie przestrzeni załadunkowej światłem dziennym, czy zastosowanie oświetlenia ledowego w magazynie.

Choć użycie pomp ciepła czy fotowoltaiki w magazynach przeznaczonych na wynajem to ciągle jeszcze rzadkość, z czasem takie rozwiązania mogą stanowić istotną kartę przetargową przy ofertach najmu.

Cena oraz warunki umowyPrzy wynajmie powierzchni magazynowych istotnym argumentem przemawiającym za daną ofertą jest oczywiście cena. Koszt najmu musi być adekwatny do oferowanych parametrów technicznych oraz usług i walorów danego obiektu. Nie bez znaczenia są także warunki umowy, które powinny być korzystne dla obydwu stron. Ważna może okazać się także możliwość negocjowania tych warunków - elastyczność jest w biznesie dużym atutem.