bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 29 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1075

Sprowadzenie auta do Polski - krok po kroku

Materiał partnera:

Od długiego czasu interesujesz się tematem sprowadzania samochodów zza granicy? Chciałbyś dowiedzieć się, dlaczego to rozwiązanie stało się na naszym rynku aż tak bardzo popularne? Ciekawi Cię jak wygląda ten proces krok po kroku? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać szczegóły!

sprawdzaniesamochodugorzowwielkopolski


Jak sprowadzić auto z za granicy?Rynek dealerów samochodowych i innych firm sprowadzających samochody z zagranicy w ostatnich latach ogromnie się rozwinął. Zastanawiasz się, dlaczego to rozwiązanie jest tak popularne? Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest oczywiście chęć zakupu auta taniej niż w Polsce. Zwłaszcza w przypadku kilkuletnich aut często okazuje się, że samochód sprowadzony z zagranicy jest tańszy. Należy to jednak obliczyć z góry, dodając do kwoty, która również nie jest najmniejszą wypłatą, wymaganą akcyzę i podatek dochodowy. Inna sprawa to stan aut, który jest wyraźnie lepszy niż przywożenie ich bardzo często. Dobrym przykładem są samochody sprowadzane z Niemiec. Wiadomo, że infrastruktura Niemiec jest z pewnością bardziej rozwinięta niż Polska. Stan dróg w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia, przez co samochód i jego części zużywają się znacznie szybciej. Ten sam model samochodu, który jeździł po niemieckich autostradach, może być w znacznie lepszym stanie technicznym, mimo np. większego przebiegu. Co więcej, stawiamy na sprowadzenie samochodu z zagranicy również ze względu na obecność niektórych modeli wyłącznie na zagranicznych rynkach. Przykładem jest amerykańska i japońska branża motoryzacyjna, która poprzez wiele hitów kinowych, takich jak seria Szybcy i wściekli, stała się dla wielu młodych ludzi źródłem inspiracji, do której nadal dążą w dorosłym życiu. Problemem w tym przypadku jest jednak dostępność amerykańskich i japońskich modeli samochodów w naszym kraju. W takiej sytuacji sprowadzenie samochodu z zagranicy może być jedynym sposobem na spełnienie marzeń!

Jakie warunki trzeba spełnić sprowadzając auto?Z wielu analiz dotyczących tego, z których kierunków sprowadzane są samochody do Polski, wynika, że polscy kierowcy zdecydowanie nastawieni są na import międzykontynentalny. Oprócz Stanów Zjednoczonych znalazły się tam kraje Europy Zachodniej. Jaki kierunek finalnie warto wybrać? Zależy to głównie od kosztów sprowadzenia samochodu z zagranicy, które wliczone w cenę samochodu mogą znacząco wpłynąć na całkowite koszty kierowcy. W pewnym stopniu decyduje to o tym, czy cała operacja jest dla nas opłacalna. A jeśli tak, to nic dziwnego, że kupujący szukają sposobów, aby zaoszczędzić jak najwięcej na kosztach wysyłki. Jeśli jesteś jednym z nich, powinieneś najpierw pomyśleć o tym, jak chcesz sprowadzić kupiony samochód do kraju. Do wyboru są tak naprawdę dwie główne opcje: transport samochodem we własnym zakresie, powierzenie transportu pośrednikowi. W pierwszym przypadku możesz prowadzić samodzielnie lub skorzystać z pomocy lawety. Pamiętaj jednak, że możesz jeździć tylko wtedy, gdy samochód jest zarejestrowany i posiada ważne ubezpieczenie OC. Ponieważ w rzadkich przypadkach samochód nie jest jeszcze zarejestrowany w momencie zakupu, jesteś odpowiedzialny za dopełnienie wszystkich formalności - jazda bez nich może skutkować mandatem. Jeśli nie masz czasu lub nie wiesz, jak zrobić tymczasową rejestrację i krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu za granicą, wystarczy, że odholujesz samochód. Skorzystanie z tej opcji jest zdecydowanie wygodne, gdyż eliminuje konieczność biegania po biurach. Przewożony w ten sposób samochód nie potrzebuje wywozowej tablicy rejestracyjnej ani ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Przed dokonaniem zakupu samochodu warto również skorzystać z usług firm takich jak https://www.autotesto.pl/sprawdzenie-auta-gorzow-wielkopolski/ - pracują w nich profesjonaliści, którzy doskonale znają się na samochodach I będą w stanie bez problemu sprawdzić pojazdy przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Cena transportu zależy np. od kraju, z którego sprowadzasz samochód lub od wybranej firmy transportowej. Najmniej zapłacisz za sprowadzenie auta z Niemiec, około 1200 zł. Po zakupie auta za granicą formalności trzeba jeszcze załatwić w Polsce. Trzeba zapłacić akcyzę, wykupić ubezpieczenie i opłacić rejestrację samochodu. Płacisz także cło i VAT od pojazdów sprowadzonych spoza UE.

Nie zwlekaj, spełnij swoje marzenie i wyznaczony sobie cel już dzisiaj i ciesz się nowym samochodem zza granicy!

Sprawdź również http://www.redbullkartfight.pl/