bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 13 stycznia 2023
  • wyświetleń: 374

Czym narty damskie różnią się od innych?

Materiał partnera:

Tylko dobrze dopasowane narty damskie są w stanie towarzyszyć Ci w bezpiecznym i komfortowym pokonywaniu kolejnych metrów na stoku. Właśnie dlatego ich wybór nie może być przypadkowy. Jeszcze niedawno damskie modele ograniczały się wyłącznie do bogatszej kolorystyki. Dziś producenci dbają o ich odpowiednie wyprofilowanie. Jak wybrać narty damskie? Podpowiadamy.

narty


Czym różnią się narty damskie od męskich?Aby maksymalnie dopasować sprzęt narciarski do potrzeb kobiet i ich budowy ciała, producenci zaczęli projektować narty damskie. Początkowo nie były one mocno zaawansowane technicznie, bardziej sprawdzały się dla początkujących. Z biegiem lat znaleziono kompromis pomiędzy sztywnością, wagą i jakością i wypuszczono na rynek niezawodne narty damskie. Różnią się one od męskich długością, sztywnością i wyprofilowaniem. Powinny łatwiej wchodzić w zakręt, ułatwiać przenoszenie ciężaru z jednej strony na drugą.

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać narty damskie, zwróć szczególną uwagę na odpowiedni kształt i profil. Pozycja podczas jazdy powinna być nieco bardziej przesunięta do przodu, w odróżnieniu od męskiego stylu poruszania się na stoku.

Dlaczego warto wybrać narty damskie?Narty damskie są stworzone z myślą o nieco innej budowie ciała w porównaniu do panów, a także zachowaniu na stoku. Statystycznie kobiety jeżdżą wolniej i mają mniejszą siłę fizyczną. Właśnie dlatego deski są projektowane przez producentów, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz komfort. Ograniczają do minimum ryzyko kontuzji czy urazów.

Narty damskie mają znacznie ułatwić manewrowanie na stoku, a także prawidłowe balansowanie ciałem w trakcie zjazdu. Warto je wybrać bez względu na doświadczenie czy rodzaj preferowanego terenu, aby maksymalnie wykorzystać swój potencjał na stoku.

Zajrzyj do Ski Race Center i sprawdź ofertę nart damskich: https://skiracecenter.pl/36-narty-damskie.

Jak wybrać narty damskie? Zwróć na to uwagę podczas zakupówWybierasz bardziej agresywną czy łagodną jazdę na stoku? Masz większe czy mniejsze doświadczenie? To powinno stanowić bazę do podjęcia decyzji, jak wybrać narty damskie. Duże znaczenie ma też najczęstszy teren, po którym się poruszasz. Na rynku jest wiele modeli, które różnią się przeznaczeniem. Niektóre z nich są bardziej uniwersalne, np. świetnie sprawdzą się na trasie oraz poza wyznaczonym szlakiem, a inne są nastawione na jeden konkretny styl jazdy.

Szukasz nart damskich na pierwszy sezon? Sprawdź ofertę skiracecenter.pl!

Narty damskie trzeba też dopasować pod względem długości i sztywności. Pierwszy parametr ma ogromne znaczenie podczas poruszania się na stoku. Dłuższe będą stabilniejsze, a krótsze bardziej skrętne. Konieczny jest także wybór promienia taliowania nart, który określany jest jako radius. Bezpośrednio przekłada się on na kontrolę skrętu i kierunku. Sztywność desek ma z kolei wpływ na kontrolę na stoku, zmianę kierunku jazdy, reakcję na przeszkodę czy hamowanie. Właśnie dlatego początkujący wybierają bardziej miękkie modele, a doświadczeni - twardsze.

Kolejny parametr techniczny to rocker, czyli profil boczny. Narty damskie z głęboką geometrią lepiej radzą sobie na miękkim podłożu. Wszystko jednak zależy od Twoich preferencji oraz stylu jazdy.

Przed pierwszymi zakupami dowiedz się, jak rozmawiać ze specjalistą o nartach damskich: https://magazynkobiet.pl/sklep-narciarski-jak-rozmawiac-ze-sprzedawca-o-sprzecie/