bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 18 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1853

Niebezpieczne skrzyżowanie w Hałcnowie wymaga przebudowy

Niejednokrotnie doszło tam do niebezpiecznej sytuacji. Skrzyżowanie ulic Wyzwolenia i Krzemionki stanowili niemałe zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia mieszkańców. Jest ponowny apel o jego przebudowę.

Krzemionki, wyzwolenia, skrzyżowanie, hałcnów, ulica, droga
Niebezpieczne skrzyżowanie w Hałcnowie wymaga przebudowy · fot. wpk / bielsko.info


Skrzyżowanie ulic Wyzwolenia — Krzemionki, to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na terenie Hałcnowa - podkreśla bielski radny Bronisław Szafarczyk. Jak napisał w piśmie skierowanym do władz miasta, "nieustannie dochodzi tam do zdarzeń drogowych wynikających z nieodpowiedniej geometrii, braku odpowiedniej widoczności, przekraczania a także nieodpowiedniego oświetlenia układu drogowego. Brak właściwej segregacji ruchu pieszego od kołowego — w tym szczególnie na ulicy Krzemionki — powoduje, iż poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego jest dalece niewystarczający, a przebudowa skrzyżowania i budowa chodników na ul. Krzemionki staje się palącą koniecznością".

- Przebudowa układu drogowego w tym rejonie jest niezbędna - podkreślił przedstawiciel mieszkańców.

Krzemionki, wyzwolenia, skrzyżowanie, hałcnów, ulica, droga
fot. wpk / bielsko.info


Jak podkreślił Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej, "miasto mimo trudnej sytuacji finansowej podejmuje działania mające na celu rozpoczęcie realizacji I etapu przedmiotowej inwestycji w 2023 roku".

- Pragnę przypomnieć, że założenie etapowania tego przedsięwzięcia wynika m.in. z faktu braku możliwości finansowania tak dużej inwestycji w całości z jednorocznego budżetu Miasta Bielska-Białej. Zapewniam również, że troska o życie i zdrowie mieszkańców, jak również innych uczestników ruchu drogowego na terenie naszego miasta jest niewątpliwie priorytetowa. Biorąc jednak pod uwagę bardzo trudną sytuację budżetową miasta, która nie daje możliwości rozszerzenia zakresu planowanych prac na rok bieżący deklaruję, że dołożę wszelkich starań aby kolejne etapy rozbudowy ulicy Krzemionki w Bielsku-Białej znalazły swoje finansowanie w latach 2024-2025 - zapowiedział wiceprezydent.

raz / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.