bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 26 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4388

Problematyczne skrzyżowanie. Tłuką się na potęgę. Coś tu jest nie tak!

W czwartek, 26 stycznia tuż przed godziną 10.00 na zjeździe z DK-1 w ulicę Bielską w Pszczynie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. To druga kraksa w tym miejscu na przestrzeni ostatnich dni. W ubiegłym tygodniu doszło do podobnej sytuacji.

Kolizja na zjeździe z DK-1 na ul. Bielską - 26.01.2023 · fot. pless.pl


W czwartkowym zdarzeniu 20-letni kierowca Volkswagena, zjeżdżając na ul. Bielską z DK-1 nie ustąpił pierwszeństwa 30-letniej kobiecie jadącej Oplem ulicą Bielską, w wyniku czego doprowadził do kolizji. Został ukarany mandatem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

O podobnym zdarzeniu informowaliśmy 19 stycznia. Na miejscu był wówczas nasz reporter, który rozmawiał z uczestnikami. Sprawca zdarzenia, kierowca Lexusa przyznał wtedy, że nie widział znaków nakazujących mu ustąpienie pierwszeństwa.

Loading...


Jak przekazał nam funkcjonariusz pszczyńskiej policji, w ostatnim czasie miało miejsce około 5 podobnych zdarzeń. Policyjny specjalista ruchu drogowego podda analizie newralgiczne miejsce oraz prawidłowość oznakowania.

Znaki pionowe przy zjeździe są ledwo widoczne, bowiem są obrócone w nieintuicyjny sposób (bokiem do kierunku jazdy). Kierowca zjeżdżający z DK-1 na Bielską ma prawo ich nie zauważyć i widać to doskonale na poniższym nagraniu:Nie lepiej jest z oznakowaniem poziomym, które jest nadgryzione zębem czasu, a w okresie zimowym może być kompletnie niewidoczne przez zalegający na jezdni śnieg. Jest ryzyko, że kierowcy korzystający ze zjazdu nie zauważą oznakowania i nie ustąpią pierwszeństwa przejazdu. Opisywana droga jest ruchliwa z uwagi na działanie w tym rejonie wielu przedsiębiorstw oraz centrum handlowego N-Park.

Oznakowanie zjazdu na ul. Bielską z krajowej jedynki - 26.01.2023
Oznakowanie zjazdu na ul. Bielską z krajowej jedynki - 26.01.2023 · fot. pless.pl

Oznakowanie zjazdu na ul. Bielską z krajowej jedynki - 26.01.2023
Oznakowanie zjazdu na ul. Bielską z krajowej jedynki - 26.01.2023 · fot. pless.pl

ar, sid / bielskiedrogi.pl

źródło: pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.