bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 22 marca 2023
  • wyświetleń: 3071

Źle zabezpieczony żuraw uderzył w kabinę ciężarówki

We wtorek 21 marca około godz. 12.30 na ul. Krakowskiej w Bestwinie źle zabezpieczony żuraw przewoźny HDS uderzył w kabinę samochodu ciężarowego. Poszkodowany został mężczyzna.

policja, radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne · fot. Urząd Marszałkowski


Do zdarzenia doszło na wysokości stacji paliw Moya. Do służb wpłynęło zgłoszenie o następującej treści: "z dźwigu jadącego przeciwległym pasem wystawał jakiś element i uderzył w samochód, kierowca krwawi z głowy, jest przytomny, nie zakleszczony, oba pojazdy są na miejscu, nie ma wycieków i zadymień".

Po dojeździe zastępów na miejsce ustalono, że w samochodzie dostawczym Ford Transit jeden z elementów żurawia przewoźnego HDS wystawał poza obrys auta i podczas wymijania z samochodem ciężarowym doszło do kolizji. Zniszczeniu uległa lewa strona kabiny pojazdu marki Mercedes Axor. Kierowca ciężarówki z krwawieniem ucha został opatrzony przez zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście nie było konieczności hospitalizacji.

W momencie dojazdu zastępów straży pożarnej, samochody biorące udział w zdarzeniu były już w miejscu bezpiecznym (przydrożny parking).

ar / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.