bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 31 marca 2023
  • wyświetleń: 11236

"Fotoradary nie działają". Co z mandatami z Ronda Solidarności?

W sobotę, 18 marca informowaliśmy o policyjnym pościgu za pijanym Gruzinem oraz o tym, że akcja zakończyła się kolizją jego samochodu z sygnalizatorem na Rondzie Solidarności. Okazuje się, że... od tamtego dnia nie działają tamtejsze fotoradary. Mamy także informacje o tym, czy mandaty za przejazdy na zielonej strzałce są ważne.

Na Rondzie Solidarności zamontowano kilkanaście kamer - 23.01.2023
Na Rondzie Solidarności zamontowano kilkanaście kamer - 23.01.2023 · fot. sid / bielskiedrogi.pl


Przypomnijmy, policyjny pościg za pijanym Gruzinem, który zakończył się kolizją samochodu osobowego z sygnalizatorem na Rondzie Solidarności, miał miejsce w nocy z 17 na 18 marca. Więcej o tym zdarzeniu informowaliśmy w artykule "Uciekał przed policją i zderzył się z sygnalizatorem. Gruzin był pijany".

Warto dodać, że o wspomnianym obywatelu Gruzji pisaliśmy także tutaj - okazało się, że mężczyzna jest osobą niepożądaną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Na cudzoziemcu ciąży prawomocny wyrok sądowy za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Kolizja osobówki z sygnalizatorem na Rondzie Solidarności po policyjnym pościgu - 18.03.2023
Kolizja osobówki z sygnalizatorem na Rondzie Solidarności po policyjnym pościgu - 18.03.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Ciąg dalszy ma także sprawa sygnalizatorów oraz żółtych kamer - fotoradar - na Rondzie Solidarności. Jak przekazano nam w Miejskim Zarządzie Dróg w Bielsku-Białej, same sygnalizatory zostały naprawione jeszcze w ten sam weekend, w którym doszło do kolizji. Co innego kamery...

Od poniedziałku, 27 marca próbowaliśmy skontaktować się z rzecznikiem prasowym CANARD, aby otrzymać informacje w tej sprawie. Jednak bezskutecznie. Informacji na temat urządzeń nie miał również bielski MZD.

Na Rondzie Solidarności zamontowano kilkanaście kamer - 23.01.2023
Na Rondzie Solidarności zamontowano kilkanaście kamer - 23.01.2023 · fot. sid / bielskiedrogi.pl


Z przedstawicielem CANARD udało się nam skontaktować dopiero dzisiaj (piątek, 31 marca). Okazuje się, że żółte kamery nie działają od soboty, 18 marca. Kiedy zostaną naprawione? Usłyszeliśmy, że "niezwłocznie".

Rzecznika CANARD zapytaliśmy również o sprawę mandatów dla osób, które otrzymywały mandaty za jazdę po wygaśnięciu zielonej strzałki. Według Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego są one wystawiane prawidłowo. Sam fotoradar także działa prawidłowo (pomijając fakt, że aktualnie jest wyłączony).

mp, sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.