bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 12 maja 2023
  • wyświetleń: 4771

[FOTO] Kolejna groźna kraksa na DK-81 w Skoczowie

W środę, 10 maja na ul. Katowickiej w Skoczowie, na wysokości stacji paliw Crab doszło do kolejnego w ostatnim czasie groźnego zdarzenia drogowego. Zgłoszenie do służb wpłynęło po godzinie 18.00.

Kolizja w Skoczowie - 10.05.2023
Kolizja w Skoczowie - 10.05.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Zderzenie czołowo-boczne dwóch samochodów osobowych było wynikiem nieprawidłowego manewru 55-letniej kobiety. Poruszająca się Mitsubishi wymusiła pierwszeństwo i zderzyła się z prawidłowo jadącym w stronę Wisły Oplem, kierowanym przez 70-letniego mężczyznę.

Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Na szczęście obyło się bez osób rannych. Jak informuje nas oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Cieszynie, podkom. Krzysztof Pawlik, sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem karnym. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny. Zablokowany był prawy pas w stronę Wisły.

Kolizja w Skoczowie - 10.05.2023
Kolizja w Skoczowie - 10.05.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Niecały tydzień temu informowaliśmy o planach przebudowy skrzyżowania ul. Katowickiej z dojazdem do ul. Wiślańskiej w Skoczowie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawcy, która wykona tam sygnalizację świetlną. Ma to poprawić bezpieczeństwo.

Wiele podobnych skrzyżowań na drogach krajowych w naszym regionie zostało zlikwidowanych lub dobudowano na nich sygnalizację świetlną. Niestety w przypadku drugiego rozwiązania, również dochodzi do kolizji i wypadków. Nic nie jest w stanie zastąpić zdrowego rozsądku, ostrożności i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.