bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 26 maja 2023
  • wyświetleń: 249

Naprawa szyby tylnej - czy to możliwe?

Materiał partnera:

Uszkodzenia szyb zdarzają się regularnie. Mogą mieć one swoje źródło w niepoprawnie działających wycieraczkach, odpryskach spod kół czy niekorzystnej aurze atmosferycznej (grad, ułamane gałęzie). Każdy kierowca musi pamiętać, że auto z uszkodzoną szybą może być uznane (np. podczas kontroli drogowej czy w trakcie wykonywania badań technicznych) za stanowiące niebezpieczeństwo i niezdatne do jazdy w ruchu drogowym. Najczęściej usterce ulega przednia szyba, ale czasem zdarza się, że awarię mamy „z tyłu”. Co wtedy robić? Czy naprawa szyby tylnej jest możliwa?

autoglass


Czy szybę tylną można naprawić?W momencie pojawienia się odprysku lub pęknięcia, kierowcy zastanawiają się nad możliwością naprawy lub ewentualną wymianą szyby. Tutaj należy zdawać sobie sprawę z bardzo istotnej kwestii. Jeśli uszkodzenie pojawi się na szybie przedniej, to od jego rodzaju zależy, czy można ją naprawić lub wymienić. Naprawa szyby tylnej nie jest możliwa i należy ją zawsze wymienić na nową. Dzieje się tak ze względu na inny skład materiałowy szyb tylnych, dlatego przepisy wskazują, że w przypadku uszkodzenia można je tylko i wyłącznie wymienić.

Naprawa szyby tylnejProcedura wymiany szyby jest złożona. Należy zdemontować niepotrzebne elementy (np. wycieraczki), wyciąć starą uszczelkę oraz wyciągnąć szybę z użyciem przyssawek. Kolejny krok to usunięcie uszczelek oraz starego kleju. Na odpowiednio oczyszczoną i przygotowaną powierzchnię nanosi się warstwę nowego kleju oraz montuje nową szybę.

Najdrobniejszy błąd podczas tego zabiegu może skutkować nieszczelnością nowo zamontowanej szyby. W związku z tym zaleca się wykonanie wymiany szyby tylnej przez specjalistyczny serwis, posiadający odpowiednie zaplecze materiałowe oraz profesjonalną kadrę.

Serwisy Autoglass to sprawdzone przez ponad 500 000 klientów usługi naprawy i wymiany szyb. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się pod adresem: https://autoglass.pl/. Autoglass wykorzystuje certyfikowane materiały dzięki wykorzystaniu oryginalnych technologii niedostępnych u konkurencji. Aby klient nie musiał pozostawiać auta w serwisie na dłuższy czas, wykorzystywany jest szybko utwardzany klej poliuretanowy. Dzięki temu wymiana szyby trwa około godziny.