bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2268

Co z wiaduktem na ul. Traugutta? "Wymaga kompleksowego remontu"

Nienajlepszy stan wiaduktu na ul. Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach niepokoi mieszkańców miasta. Mowa o chodnikach, ale także jego podporach. Jak portal czecho.pl dowiedział się w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, obiekt w najbliższej przyszłości wymaga kompleksowego remontu lub przebudowy.

Wiadukt na ul. Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach - 31.05.2022 · fot. mp / bielskiedrogi.pl


Temat modernizacji wiaduktu na ulicy Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach pojawił się na majowym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Rozwoju Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Jak zauważył radny Mariusz Sekta, w niektórych miejscach widoczne jest już zbrojenie, co świadczy o degradacji obiektu.

Samorządowiec zapytał także, czy w związku z planowaną przez PKP przebudową linii kolejowej nr 139 do granicy państwa, jest możliwość poszerzenia zakresu tej inwestycji i włączenia przebudowy wiaduktu w ul. Traugutta.

Jak poinformował w odpowiedzi zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, Paweł Mrowiec, wiadukt na ul. Traugutta znajduje się nad obecnie modernizowaną stacją kolejową Czechowice-Dziedzice. Inwestycja ta dobiega końca i nie ma już możliwości wykonania dodatkowo remontu obiektu. Przypomniał, że ramach inwestycji wyremontowano tylko schody na wiadukt.

Wiadukt na ul. Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach - 31.05.2022
Wiadukt na ul. Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach - 31.05.2022 · fot. mp / bielskiedrogi.pl


- Natomiast planowana przebudowa linii kolejowej nr 139 do Zwardonia nie obejmuje tego odcinka torów i nie ma możliwości wykonania remontu wiaduktu w ramach tej inwestycji kolejowej. Starosta bielski zabiegał i zabiega o remont wiaduktu w ul. Traugutta. Planowany jest przegląd stanu technicznego obiektu, a następnie może zostać opracowana koncepcja remontu wiaduktu - przekazał zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Wiadukt znajduje się na ulicy Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach, która jest drogą powiatową, dlatego też postanowiliśmy dopytać o kwestie remontu obiektu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej.

- Ostatnia ocena rozszerzona - pięcioletnia - stanu technicznego wiaduktu w ciągu ul. Traugutta przeprowadzona została w 2018 roku. W roku 2021 na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej został wykonany przegląd szczegółowy podpór, fundamentów, płyty pomostowej wraz z kapami chodnikowymi. Ponadto corocznie wykonywane są przeglądy bieżące. Ogólna ocena stanu technicznego jest dostateczna, niewskazująca na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu publicznego. Jednak z uwagi na jego wiek, konstrukcję oraz funkcję, jaką pełni w naszej sieci drogowej, niewątpliwie wymaga on w przyszłości kompleksowego remontu lub przebudowy - powiedział nam Rafał Kopeć, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej.

Wiadukt na ul. Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach - 31.05.2022
Wiadukt na ul. Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach - 31.05.2022 · fot. mp / bielskiedrogi.pl


- Rozpoczęcie remontu części chodnikowej uzależnione jest od przeniesienia urządzeń obcych przebiegających w jego konstrukcji. Obecnie na zlecenie ZDP opracowywany jest projekt budowy kanału technologicznego przebiegającego równolegle do tego obiektu, który umożliwi w przyszłości prowadzenie sieci uzbrojenia poza obiektem - dodał dyrektor bielskiego ZDP.

Dyrektor Kopeć przekazał nam również, że co roku prowadzone są prace związane z bieżącym utrzymaniem tego obiektu. W ich ramach w ubiegłym roku wykonany został m.in. kompleksowy remont schodów od ul. Towarowej, remont części filarów oraz dylatacji na jezdni.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.