bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 czerwca 2023
  • wyświetleń: 320

Jaki obiekt możemy nazywać hotelem, a jaki już nie?

Materiał partnera:

Przeglądając oferty obiektów wypoczynkowych na swój przyszły wyjazd, z pewnością nie umknęło twojej uwadze, że niektóre miejsca opisują siebie jako hotel, gdy inne zaś jako resort. Czy rzeczywiście te dwa pojęcia są sobie różne? Aby móc szerzej poznać ten temat, dyskusję należy rozpocząć od poznania tajemnic nazewnictwa i podstawowych definicji. Według nich, nazwa „Hotel” w Polsce jest zastrzeżona, przez co mogą jej używać wyłącznie konkretne obiekty podlegające kontroli Urzędu Marszałkowskiego, które dodatkowo spełniają wymogi dla kategorii gwiazdkowej w zakresie świadczonych usług, wyposażenia oraz wszelkich udogodnień. Nazwa „Resort” może być zaś dowolnie stosowana, nie będąc zawartą w polskich przepisach. Oczywiście, istnieją hotele mające w nazwie Resort - często bywa ona nadużywana.

HOTEL CROCUS


Największe różnice pomiędzy hotelem a resortemHotel stanowi miejsce zapewniające gościom kompleksową usługę noclegową. Oznacza to że mogą, ale nie muszą, dodatkowo zapewniać całodzienne posiłki czy usługi rekreacyjne. Nawet obiekty pięciogwiazdkowe nie zawsze mają na miejscu SPA czy basen. Muszą jednak spełniać obowiązujące normy, za które przyznaje im się określoną liczbę gwiazdek w kategoriach takich jak część mieszkalna, wyposażenie pokoi, łazienki, usługi gastronomiczne, recepcyjne, uzupełniające, a także instalacje i urządzenia. Przykładem hotelu, który cieszy się w Polsce dużą popularnością, ze względu na ilość gwiazdek, jest Hotel Crocus. Na stronie internetowej obiektu, https://hotelcrocus.pl/, zainteresowani mogą zapoznać się z pełną ofertą hotelu, w skład której wchodzi między innymi możliwość dostępu do strefy wellness czy SPA.

Resort stanowi zaś obiekt pozamiejski, najczęściej położony w otoczeniu przyrody, oddalony od miasta o kilka, a nawet kilkadziesiąt kilometrów. Nastawiony na pobyty o charakterze zarówno wypoczynkowym, biernym, jak i aktywnym, w zależności od lokalizacji powinien oferować mnóstwo dodatkowych atrakcji czy udogodnień. W przeciwieństwie do hoteli, pobyty w resortach są znacznie dłuższe - oscylują pomiędzy kilkoma dniami, dobijając nawet do kilku tygodni.

Jak wybrać obiekt dla siebie?Twój wymarzony urlop zbliża się wielkimi krokami, lecz dalej nie wiesz, gdzie najlepiej byłoby się zatrzymać? Wybór miejsca wypoczynkowego to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeżeli Twoim celem jest większe miasto oraz jego okolice. Mnogość obiektów potrafi zaskoczyć, tym samym czyniąc w głowie zainteresowanych pobytem niemały chaos i natłok informacji. By wybór stanowił prawdziwy strzał w dziesiątkę, warto zapoznać się z ofertą każdego z hoteli i resortów znajdujących się w najbardziej interesującej cię lokalizacji. W ten sposób bardzo szybko dokonasz podstawowej selekcji w oparciu o własne potrzeby i wymagania stawiane swojemu przyszłemu miejscu pobytu. Czas przebywania w obiekcie również ma znaczenie - czasem oferta hotelu może być o wiele lepsza niż resortu i na odwrót. Różnica wynika głównie ze sposobu działania tych obiektów. Warto zawczasu być jej świadomym, by podjąć najlepszą z możliwych decyzji.