bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 czerwca 2023
  • wyświetleń: 4485

Potrącenie dziecka na hulajnodze elektrycznej. 10-latek ciężko ranny

We wtorek, 20 czerwca około godziny 14.20 na ul. Zagrodowej w Oświęcimiu doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. 10-letni chłopiec jadący na hulajnodze elektrycznej został potrącony przez samochód osobowy. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Stan rannego chłopca jest poważny.

Wypadek drogowy w Oświęcimiu na ul. Zdrojowej - 20.06.2023
Wypadek w Oświęcimiu na ul. Zagrodowej - 20.06.2023 · fot. KPP Oświęcim


W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 42-letni mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem marki Opel potrącił 10-letniego chłopca poruszającego się na hulajnodze elektrycznej, który miał wyjechać zza zaparkowanego samochodu wprost pod nadjeżdżający pojazd. W wyniku zdarzenia małoletni doznał obrażeń ciała. Pod opieką ratowników medycznych w stanie przytomnym został przewieziony do szpitala na leczenie. Po badaniach lekarskich okazało się, że w wyniku potrącenia 10-latek doznał bardzo poważnych obrażeń ciała. W stanie ciężkim helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali.

asp. sztab. Małgorzata JureckaOficer Prasowy KPP Oświęcim


W ostatnim czasie mamy styczność z niemalże lawinowym wzrostem ilości zdarzeń drogowych, w których jednym z pojazdów jest hulajnoga elektryczna. Ten cieszący się coraz większą popularnością środek transportu wkroczył w nasze życie i stał się nieodłącznym elementem krajobrazu każdego większego miasta. Wszystkie przepisy związane z tym jak poruszać się na hulajnodze elektrycznej zostały zawarte w tym artkule. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Wypadek drogowy w Oświęcimiu na ul. Zdrojowej - 20.06.2023
Wypadek w Oświęcimiu na ul. Zagrodowej - 20.06.2023 · fot. KPP Oświęcim

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.