bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 7 lipca 2023
  • wyświetleń: 4123

[FOTO] Wystrzał opony przyczyną kraksy na S-1 w Żywcu

W czwartek, 6 czerwca na drodze ekspresowej S-1 w Żywcu doszło do groźnej kraksy. W zdarzeniu uczestniczył jeden samochód osobowy. Na miejscu interweniowała policja oraz straż pożarna.

Wystrzał opony na S-1 w Żywcu - 06.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 21.00. Pierwsze doniesienia wskazywały, że przyczyną zderzenia osobówki z barierami mógł być wystrzał opony. Informacje te potwierdziła dzisiaj rzecznik żywieckich policjantów.

W samochodzie Volvo podczas jazdy wystrzeliła jedna z opon w wyniku czego kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę.

asp. szt. Mirosława PiątekOficer Prasowy KPP Żywiec


Zdarzenia miało miejsce na jednojezdniowym odcinku drogi ekspresowej S-1 (za węzłem Soła). Mimo dużego ruchu samochodów, zarówno osobowych jak i ciężarowych, na szczęście nie doszło do kontaktu z innym pojazdem. Kierujący Volvo był trzeźwy i nie odniósł obrażeń.

Stan opon w naszym samochodzie to kluczowy element bezpieczeństwa. Na przykładzie tego zdarzenia widać, jak poważne mogą być skutki wystrzału. Należy pamiętać o kontroli ciśnienia w oponach oraz ich stanu (pęknięcia, buły). Duża ilość bieżnika nie zawsze przekłada się na jakość opony. Zwrócić uwagę należy także na rok produkcji opon, na których jeździmy.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.