bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

 • 8 lipca 2023
 • 23 lipca 2023
 • wyświetleń: 1883

[WIDEO] Zagrali dla chorych dzieci! Eliminacje do Mistrzostw Polski i Europy

Klub Sportowy Szczypiorniak Bielsko-Biała jest organizatorem IX już edycji Charytatywnego Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej „Gramy Dla...". W tym roku wyjątkowo impreza odbyła się w dwóch terminach: 15 - 16 lipca oraz 22 - 23 lipca na Pływalni Start w Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej. Bohaterami byli Wiktoria i Franek. Portale bielsko.info oraz bielskiedrogi.pl objęły wydarzenie swoim patronatem. Zobaczcie wideo z sobotnich rozgrywek!Mali bohaterowie z naszego regionu codziennie walczą o zdrowie, a celem organizatorów wydarzenia jest im przez dwa weekendy pomóc. Podczas turnieju uczestnicy mogli śledzić eliminacje do Mistrzostw Europy oraz Polski w piłce ręcznej plażowej!

Była to jedyna taka impreza o charakterze charytatywnym na świecie, łącząca w sobie aspekt sportowy i dobroczynny. Organizator zachęcił do przyłączenia się i wsparcia akcji poprzez wpłaty na konto 71 1140 2004 0000 3202 8240 3332 z dopiskiem „Gramy Dla Wiki i Franka".

Gramy dla... Wiktorii i Franka! Eliminacje do Mistrzostw Polski i Europy - 22.07.2023
Gramy dla... Wiktorii i Franka! Eliminacje do Mistrzostw Polski i Europy - 22.07.2023 · fot. bielsko.tv


Zbierane były również rzeczy materialne np.: gadżety, kubki, piłki, książki, voucher, itp., które zostaną przekazane na licytacje oraz konkursy, z których całkowity dochód zostanie przekazany dla dzieci. Licytacje zostaną zorganizowane na Facebooku „Licytacje dla Wiki i Franka".

Więcej informacji można znaleźć na grupie „Gramy Dla - Charytatywnie w Piłkę Ręczną Plażową".

- Liczymy na Państwa wsparcie w tej wspaniałej inicjatywie. Gwarantujemy niezapomniane emocje, mocne wrażenia i dobrą zabawę, a to wszystko w szczytnym celu - mówili inicjatorzy akcji.

Szczegóły pod numerem tel. 726 260 260.

Gramy dla... Wiktorii i Franka! Eliminacje do Mistrzostw Polski i Europy - 22.07.2023
Gramy dla... Wiktorii i Franka! Eliminacje do Mistrzostw Polski i Europy - 22.07.2023 · fot. bielsko.tv


O Wiktorii i FrankuWiktoria urodziła się z małogłowiem, wadami rozwojowymi mózgu. Zmaga się z epilepsją, bezdechami, brakiem części funkcji motorycznych, zatraciła funkcje żywieniowe, ma też dysplazję stawu biodrowego. Dziewczynka potrzebuje stałej opieki lekarskiej, jak i częstej rehabilitacji. Obecnie jest karmiona przez pega, a we wcześniejszym okresie jadła przez sondę.

Franek urodził się z cytomegalią wrodzoną, co spowodowało u niego szereg innych schorzeń - adaptacyjne zaburzenia oddychania, małogłowie, symetryczne poszerzenie układu komorowego mózgu, hipoplazję móżdżku, hipoplazję ciała modzelowatego, wodogłowie, padaczkę. Obecnie lekarze
rozszerzają diagnostykę z uwagi na podejrzenie astmy wczesnodziecięcej.

gramy dla


O akcji "Gramy dla..."Przez 4 lata organizatorzy wybierali jedną osobę, dla której organizowano mecze piłki ręcznej plażowej i dla której zbierane były pieniądze. Po 2018 roku postanowiono robić to dla dwójki dzieci. Jedna z nich zawsze jest mieszkańcem Bielska-Białej, a druga wybierana jest z powiatu bielskiego. Za każdym razem w komisji, która wybiera bohaterów inicjatywy, są osoby z klubu oraz przede wszystkim rodzice dzieci, dla których akcja była organizowana w przeszłości.

Pieniądze zbierane są w następujący sposób:

 • wpisowe od drużyn
 • loteria na basenie
 • punkty zabaw i atrakcji dla dzieci i dorosłych na basenie
 • punkt gastronomiczny na basenie
 • sponsorzy
 • sędziowie oraz delegaci zrzekają się całości albo części swojego wynagrodzenia
 • organizatorzy nie ponoszą żadnych kosztów organizacji, bądź są one naprawdę niskie
 • licytacje (link tutaj).


Jest to jedyny taki turniej na świecie, który jest turniejem charytatywnym, a zarazem najwyższej rangi - są to eliminacje do Mistrzostw Europy (EBT) od 4 lat oraz eliminacje do Mistrzostw Polski.

- Łącznie gramy, bawimy się i zbieramy pieniądze od 9 lat. Na turniej przyjeżdżają do nas najlepsze zespoły z całej Polski oraz Europy w kategorii Seniorek i Seniora oraz U14, U16, U18.Mamy też w trakcie turnieje dla dzieci wiele atrakcji - mówi Katarzyna Czarnik.

Turnieje są rozgrywane na pływalni Start (ul. Startowa 36 w Bielsku-Białej). Od wielu lat prezydent Jarosław Klimaszewski obejmuje wydarzenie swoim patronatem.

Jeżeli są nagrody pieniężne, to drużyny zrzekają się ich na poczet zbiórki pieniędzy. Na każdym z turniejów jest około 350 zawodników oraz 50 wolontariuszy, którzy będą wspierali akcję w tych wydarzeniach i dopilnowywali, aby wszystko odbywało się na najwyższym poziomie oraz z najwyższą starannością. Są to w głównej mierze rodzice oraz znajomi osób, dla których grano w poprzednich latach.

- Od trzech lat organizujemy imprezę jako Klub Szczypiorniak Bielsko i dodatkowo mamy wsparcie od naszych zawodników oraz ich rodziców. Sami stworzyliśmy drugie boisko na Kąpielisku Start w BB, na którym teraz każdego roku gramy - mówi pani Katarzyna.

- Myślę, że ważną informacją jest też to, że aktualnie nasz turniej po tylu latach ciężkiej pracy i konsekwencji naszych działań, został wciągnięty do cyklu rozgrywek Mistrzostw Polski. Jako jeden z najlepiej zorganizowanych turniejów wszedł do najwyższej rangi zawodów w Polsce piłki ręcznej plażowej czyli Orlen Summer Super Liga - dodaje.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

ar / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.