bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 lipca 2023
  • wyświetleń: 2383

Powiat cieszyński: 20 zdarzeń drogowych w dwa dni!

Dobra pogoda w miniony weekend sprzyjała podróżom. Popularna "wiślanka" przeżywała oblężenie. Niestety, duży ruch na drogach sprawił również, że w dwa dni (8-9 lipiec) doszło aż do 20 zdarzeń drogowych!

Kolizja 3 pojazdów w UstroniuWystarczyła chwila nieuwagi żeby doprowadzić do kolizji trzech pojazdów i poważnych utrudnień w ruchu. Do zdarzenia doszło w sobotę, 8 lipca na ulicy Ustrońskiej w Wiśle. 78-letni senior kierujący Toyotą Rav4 nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na osobowe Volvo. Siła uderzenia była na tyle duże, że uszkodzony został również trzeci pojazd, Dacia jadąca przed Volvo. Nie było osób rannych, sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

wisła ustrońska kolizja dw941
Kolizja trzech pojazdów na DW941 w Wiśle · fot. Nadesłane przez czytelnika


Nie patrzymy na znakiWymuszenie pierwszeństwa przejazdu to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Tak było również w Ustroniu na ulicy Źródlanej w niedzielę, 9 lipca. 44-letni kierujący osobowym Nissanem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu BMW i doprowadził do kolizji. W tym zdarzeniu również nikt nie ucierpiał, policjanci zakończonyli zdarzenie na miejscu postępowaniem mandatowym.

Kolizja dwóch pojazdów na ul. Źródlanej w Ustroniu - 9.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Brawura w rejonie przejścia dla pieszych?Do groźnej kraksy doszło wczoraj, 9 lipca wieczorem. W Ochabach Wielkich na drodze krajowej nr 81, na jezdni w stronę Skoczowa, zderzyły się dwa samochody osobowe. W toku czynności ustalono, że sprawcą tego zdarzenia jest 18-latek kierujący Audi. Na skutek nieprawidłowej zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia z Oplem, kierowanym przez 59-latka. Zdarzenia miało miejsce na wysokości przejścia dla pieszych. W wyniku kolizji oprócz samochodów zniszczona została również infrastruktura drogowa. Na szczęście ani kierującym ani pieszym nic się nie stało. Nastoletni kierowca ukarany został mandatem karnym.

Kolizja trzech pojazdów na DK-81 w Ochabach Wielkich - 9.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


W wyniku wszystkich zdarzeń drogowych na terenie powiatu cieszyńskiego nikt nie został poważnie ranny, wszystkie zakwalifikowano jako kolizja drogowa. Brak też informacji o pijanych kierowcach.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.