bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 20 lipca 2023
  • wyświetleń: 2005

Problematyczne skrzyżowania w Strumieniu

Przeszło tydzień temu, 10 lipca na ul. Mikołaja Brodeckiego doszło do zderzenie dwóch samochodów. Kierujący obu pojazdów trafili do szpitala. To nie jedyne zdarzenie jakie miało miejsce na tej ulicy. W przeciągu dwóch lat było ich ponad 10!

strumień brodnickiego dw939 939 kolizja wypadek
Zderzenie dwóch osobówek na ul. Brodnickiego w Strumieniu - 10.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Ostatnie zdarzenia odnotowane przez policję na ul. Brodeckiego w Strumieniu miało miejsce na skrzyżowaniu z ulicą Młyńską. Jak przekazał nam wówczas podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy KPP Cieszyn - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Fordem 67-letnia kobieta wyjeżdżając z ul. Młyńskiej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 41-letniej kierującej Mitsubishi. Obie kobiety zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu wypadku interweniowały wszystkie służby ratunkowe, a kierujący musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Wyjazd z podporządkowanej ulicy Młyńskiej ma ograniczoną widoczność. Celem jej poprawy postawiono tutaj lustro. Niestety, nie wszyscy są w stanie dobrze ocenić odległość samochodu od skrzyżowania co prowadzi do wymuszenia pierwszeństwa. Do redakcji wpłynęły również wiadomości o źle ustawionym lustrze, które nie spełnia swojej roli. Zwróciliśmy się w tej sprawie do administratora drogi - Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Wczoraj, 19 lipca przyszła odpowiedź:

Przekazałem informacje o ustawieniu lustra inspektorowi odpowiedzialnemu za nadzór nad tym odcinkiem drogi. Wszystkie urządzenia drogi i stan nawierzchni są sukcesywnie sprawdzane. Dokonywane są regularne objazdy dróg, z który sporządzane są sprawozdania. Zawsze istnieje jednak możliwość, że ktoś coś przeoczył. Zweryfikujemy to. W razie potrzeby kąt nachylenia zwierciadła będzie skorygowany.

Ryszard PacerRzecznik Prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach


brodnickiego młyńska skrzyżowanie strumień 939 dw939
Skrzyżowanie ul. Brodnickiego i Młyńskiej w Strumieniu · fot. Google Maps


Według statystyk, które udostępnione zostały nam przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie wynika, że większość zdarzeń drogowych na ul. Brodeckiego w latach 2021 - 2023 miało miejsce w rejonie skrzyżowania z ul. Bielską. Tutaj widoczność jest zdecydowanie lepsza, a mimo to dochodzi tutaj do wymuszeń pierwszeństwa, których następstwem są kolizje.

dw939 939 kolizja wypadek strumień
Zderzenie dwóch osobówek na ul. Brodnickiego w Strumieniu - 10.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Nie wykluczona przebudowa fragmentu DW939Jak udało nam się ustalić, ZDW nie planuje przebudowy skrzyżowania z ul. Młyńską. Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o skrzyżowanie z ul. Bielską, tutaj można powiedzieć, że poczynione zostały pierwsze kroki.

W sprawie skrzyżowania DW 939 z Bielską prowadzimy analizę zasadności przebudowy. Właśnie otrzymaliśmy dane z policji o wypadkach na nim, o które wystąpiliśmy dla potrzeb tej analizy. W opinii policji skrzyżowanie to, pod względem ilości zdarzeń jest przeciętne. Nie jest szczególnie niebezpieczne. Jednak widzimy, że można byłoby poprawić jego funkcjonalność poprzez przebudowę. Analizujemy to. Jeśli wypracujemy koncepcję, zlecimy projekt i złożymy wniosek do Zarządu Województwa Śląskiego o uwzględnieniu tego przedsięwzięcia w planie rzeczowo finansowym.

Ryszard PacerRzecznik Prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.