bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 19 lipca 2023
  • wyświetleń: 6227

[FOTO] Niespokojny poranek na S-1. W sumie rozbitych zostało 6 aut

W sumie 6 samochodów zostało rozbitych po porannych kraksach na S-1 w Bielsku-Białej w środę, 19 lipca. Do kolizji pośrednio przyczynił się korek spowodowany zwężeniem w rejonie tzw. zakrętu idiotów. Od poniedziałku, czyli od czasu zwężenia jezdni w obu kierunkach, na obwodnicy miasta tworzą się korki.

Zderzenie dwóch osobówek na drodze ekspresowej S-1 - 19.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Około godziny 6.30 za węzłem Lipnik w kierunku Cieszyna, tuż przed powstającym węzłem Suchy Potok, doszło do zderzenia dwóch osobówek. Było to najechanie na tył, a winnym okazał się kierowca Mercedesa. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, a jego uczestnicy byli trzeźwi. To nie była pierwsza dziś kraksa w tej okolicy.

Kolizja 4 pojazdów tuż za węzłem Lipnik - 19.07.2023
Kolizja 4 pojazdów tuż za węzłem Lipnik - 19.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Godzinę wcześniej, również za węzłem Lipnik, na jezdni w kierunku Cieszyna doszło do zderzenia 4 samochodów osobowych. Było to klasyczne najechanie na tył. Citroen Berlingo uderzył w Forda Kuga, kolejno pojazd amerykańskiej marki w Opla Astrę, a Astra w Chryslera. Kierowca Citroena został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kolizja 4 pojazdów tuż za węzłem Lipnik - 19.07.2023
Kolizja 4 pojazdów tuż za węzłem Lipnik - 19.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Zarówno w jednej i jak i drugiej kraksie nikt poważnie nie ucierpiał. Prawdopodobnie to także nie ostatnia kraksa dziś i w najbliższych dniach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że korki na obwodnicy Bielska-Białej zostaną z nami na stałe, przynajmniej do czasu ukończenia łącznicy nowopowstającego fragmentu S-1 z dotychczasową arterią. Od września ruch na drogach będzie większy i możemy się spodziewać tego, że korki również się zwiększą. Pamiętajmy o tym i zawczasu bądźmy przygotowani na możliwość nagłego hamowania na obwodnicy. Będąc ostatnim w korku warto także włączyć światła awaryjne, by ostrzec kierowców jadących za nami o niebezpiecznej sytuacji, jaką jest nagłe hamowanie na drodze ekspresowej.

mp, sid, pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.