bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 20 lipca 2023
  • 21 lipca 2023
  • wyświetleń: 7832

Gwałtowne hamowanie i wywrotka pasażerów. Interwencja pogotowia

W czwartek 20 lipca około godz. 10:30 policja oraz zespół ratownictwa medycznego interweniowały na ul. 3 maja w Bielsku-Białej. Autobus komunikacji miejskiej gwałtownie zahamował, przez co przewróciło się kilku pasażerów. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Gwałtowne hamowanie i wywrotka pasażerów. Interwencja pogotowia
Gwałtowne hamowanie i wywrotka pasażerów. Interwencja pogotowia - 20.07.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Jak wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Chrobak - oficer prasowy bielskiej policji, w zdarzeniu nie uczestniczył żaden inny pojazd. Kierowca autobusu zapomniał zatrzymać się na przystanku Żwirki i Wigury. Zasygnalizowali to pasażerowie - w tym momencie mężczyzna zaczął gwałtownie hamować. Jak tłumaczył, prowadzi autobusy od niedawna. 47-latek był trzeźwy. Dwie poszkodowane kobiety zostały zabrane do szpitala na badania.

Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy ze względu na obrażenia odniesione przez jedną z pań i konieczność przeprowadzenia obserwacji w szpitalu.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej zabrał głos w sprawie. Komentarz ukazał się pod naszym postem w mediach społecznościowych. Poniżej jego treść:

"Kierowca, który spowodował zdarzenie jest w trakcie trwania szkolenia wewnętrznego pod okiem naszego doświadczonego kierowcy. Otrzymał niedawno pozytywny wynik egzaminu państwowego. Kierowca omyłkowo ominął przystanek i w ostatnim momencie podjął próbę hamowania. Niestety, jest to błąd ludzki. Osoby, które doznały obrażeń otrzymały niezwłocznie pomoc pogotowia ratunkowego. Przepraszamy za zaistniałą sytuację".

ar / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.